KrediBorcu.net

En Kolay Kredi Veren Bankalar 2021

Yazar: - 14 Eylül 2021
6
0

En kolay kredi veren bankalar 2021 senesinde de açıklamış oldukları destek paketleriyle özellikle iş kurmak isteyen kimselerin dikkatini çekiyor. Özellikle internet bankacılığının gelişmesiyle beraber kredi süreci daha da kolay işlemeye başladı. Belgesiz, şubesiz ve kefilsiz bir şekilde kredi kullanmak bundan beş sene öncesine kadar imkânsız bir şeyken artık sıradan bir hal aldı. Bunun yanı sıra bankacılık sektöründe de rekabetin gittikçe artması, belirli segmentlerde bulunan kimselerin kredi almasını daha da kolay bir hale getirildi.

Şubeye Gitmeden Kredi Veren Bankalar

Şubeye gitmeden kredi veren bankalar arasında ilk sırada Enpara.com gelmektedir. Herhangi bir evrak talep etmeyen banka, aynı zamanda çekeceğiniz ihtiyaç kredisi için herhangi bir kefil talebinde de bulunmuyor. Ayrıca CEPTETEB üzerinden TEB ihtiyaç kredisini de rahatlıkla alabilir, herhangi bir kefil ya da evrak talebinde karşılaşmadan bu finansal destek paketinden yararlanabilirsiniz. Ancak burada bir istisnai durumdan bahsetmemiz gerekiyor. Eğer bir gelir belgesine sahip değilseniz, online ortamda sizden bir gelir belgesi istenebilir. Bazı durumlarda bu belgeyi bizzat şubeye götürmeniz de banka tahsis birimi tarafından talep edilebilir. Fakat bu nadir bir durumdur.

En Kolay Kredi Veren Bankalar

İnternet Üzerinden Kredi Başvurusu

İnternet üzerinden kredi başvurusu yapmak oldukça kolaydır. Fakat internet bankacılığıyla yeni tanışan kişilerin bu işlemi hemen yapması mümkün olmayacaktır. Hangi bankanın müşterisiyseniz, o bankanın online şubesine giriş yaptıktan sonra müşteri temsilcisini arayarak sizi yönlendirmesini isteyebilirsiniz. Bununla birlikte Youtube üzerinden bankanızın online şube eğitimlerini de izleyebilirsiniz.

Online Kredi Ne Kadar?

Online kredi ne kadar sorusuna tek bir cevap verebilmek mümkündür değildir. Bu oran her banka için değişkenlik gösterir. Ayrıca bazı bankalardan kredi çekebilmek için illaki o bankanın müşterisi olmanıza da gerek yoktur. Kendi müşterisi olmayanlara da kredi veren bu bankaları sıralayacak olursak:

 • ING
 • Aktif Bank
 • Enpara
 • CEPTETEB

Gibi bankalar, herkese kredi vermektedir. İnternet üzerinden alınabilecek en yüksek kredi miktarını bankalar bazında değerlendirecek olursak:

En Kolay Kredi Veren Bankalar 202
 • Odeabank 35 bin TL
 • Aktif Bank 30 bin TL
 • ING 50 bin TL
 • Enpara 30 bin TL
 • QNB Finansbank 30 bin TL
 • Vakıfbank 30 bin TL
 • Türkiye İş Bankası 25 bin TL
 • Garanti Bankası 25 bin TL
 • Akbank 20 bin TL
 • Yapı ve Kredi Bankası 25 bin TL

tutarında online kredi vermektedir.

Online Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Online kredi başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler listesinin başında en çok çekilen kredinin vadesine ve tutarına dikkat etmek gelmektedir. Online işlemler sırasında karşınızda bir insan bulunmadığı için bir nevi kredi sürecini kendiniz yönetiyor olursunuz. Bu yüzden her işlemi dikkatli bir şekilde yapmalısınız. Yanlış bir vade tarihi belirlememeniz ya da istediğinizden fazla miktarda kredi çekmemeniz için acele etmemeniz de fayda var. Ayrıca ödeme planınızı da kendiniz oluşturacağınız için online kredi çekmeden önce internet üzerinden online kredi eğitimi videolarına göz atmanız iyi olacaktır.

Kredi Notu Düşük Olanlar İçin Online Kredi

Kredi notu düşük olanlar için online kredi çekmek şubeye giderek kredi çekmek gibidir. Hatta eğer düşük bir kredi notuna sahipseniz, online ortamda daha zor kredi çekersiniz. Zira kredi değerlendirmesini yapan bir insan değil makinedir ve bu makine sadece elindeki finansal verilerle hareket eder.

En Kolay Kredi Veren Bankalarr

Kredi notunuz yeterli bir seviyede değilse online kredi başvurusu yapmanız tavsiye edilmemektedir. Bunun yerine şubeye giderek, bir insanın yürüteceği kredi sürecinde yer almanız daha avantajlı olacaktır.

Online Kredi Başvuru Şartları

Online kredi başvuru şartları başında 18 yaşından büyük olma koşulu gelmektedir. Bazı bankalar online ortamda kredi vermek için bu rakamı 20 yaşa kadar çekebilir. Hatta bazı bankalar kredi verme yaş sınırını 21-22 ve 23’e kadar çıkarabilmektedir. Bu durum bankadan bankaya göre değişkenlik gösteriyor olsa da genellikle yaş sınırı 18’dir.

Bunun haricinde eğer daha önce bankalarla çalışmadıysanız ya da siciliniz 5 seneden uzun bir zamandır aktif değilse kredi notunuz oluşmayacaktır. Notunuzun oluşmaması halindeyse geçmişteki çalışma prensibiniz görülemeyeceği için yaptığınız başvuru riskli sınıfta yer alır. Bu yüzden eğer bir kredi notunuz bulunmuyorsa online ortamdan kredi başvurusu yapmak yerine doğrudan şubeye gitmeniz daha iyi olacaktır.

Bankaların online ortamda kredi verme şartları arasında gelir kriteri de bulunmaktadır. Genellikle aylık gelirin yarısı kredi taksit tutarını geçmeyecek şeklinde hesaplanmaktadır. Bunu bir örnek üzerinden açıklayacak olursak eğer aylık geliriniz 4 bin liraysa, çekebileceğiniz kredi miktarı 2 bin liranın üzerinde olamaz.

Online Kredi Vadesi

Online kredi vadesi iki başlıkta incelenir. Eğer ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunuyorsanız 36 ay vade belirlenecektir. Taşıt kredisi başvurusunda bulunuyorsanız bu vade tarihi 60 aya kadar çıkabilmektedir. Ancak burada önemli bir hususu belirtmemiz gerekiyor. 36 ay üzerinde olan vade seçenekleri konut kredisi haricinde yasal bir dayanağa sahip değildir.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ