KrediBorcu.net

En Yüksek Vadeli Hesap Faiz Oranı Veren Banka

Yazar: - 23 Eylül 2021
4
0

En Yüksek Vadeli Hesap Faiz Oranı Veren Banka , Vadeli hesaplar, risksiz yatırım araçları olduğu için günümüzde sıkça rağbet görmektedir. Anaparasını en iyi şekilde değerlendirmek isteyen bireyler, en yüksek vadeli hesap faiz oranı veren banka araştırması yapmakta ve bu doğrultuda paralarını değerlendirmek istemektedir. Günümüzde hemen hemen her banka vadeli hesap hizmeti vermekte ve yüksek faiz oranları sayesinde daha fazla müşteriyi bünyesine kazandırmaya çalışmaktadır. Bu bağlamda yüksek faiz oranlarına sahip pek çok banka bulunur.

Mevduat hesabı açmadan önce faiz oranları araştırması yaparsanız, anaparanızı daha hızlı şekilde büyütebilir ve kazanç elde edebilirsiniz. En yüksek faiz oranına sahip bankalar, günümüzde en fazla %19.75 oranında bir faiz sunmaktadır. Bu faiz oranına sahip bankaları tercih ederseniz, daha kazançlı olabilirsiniz. Bankaların mevduat hesapları için geçerli olan faiz oranlarını öğrenmek için aşağıdaki başlıkları inceleyebilirsiniz.

En Yuksek Vadeli Hesap Faiz Orani Veren Banka

32 Günlük En Yüksek Faiz Veren Banka

32 gün, bankaların mevduat hesabından kazanç sağlanabilmesi için koyduğu minimum sınırdır. Bu bağlamda sayısız insan 32 günlük en yüksek faiz veren banka araştırması yapmaktadır. Daha önce de belirttiğimiz gibi günümüzde sunulan en yüksek vadeli hesap oranı %19.75 düzeyindedir. Bu da demek oluyor ki, %19.75 faiz fırsatı sunan bir bankaya 32 günlüğüne 50.000 TL vadeli para yatırırsanız, vade bitiminde yaklaşık olarak 822 TL kazanç sağlayabilirsiniz. Vade arttıkça faiz de artacağından dolayı anaparanızı en risksiz şekilde değerlendirebilirsiniz.

Günümüzde çoğu banka, daha fazla müşteri kazanabilmek için zaman zaman faiz oranlarını yükseltmekte ve farklı kampanyalar düzenleyerek bu durumu vatandaşlara duyurmaktadır. Günümüzdeki oranlar incelendiği zaman %19.75 faiz oranı ile en yüksek faiz oranını sunan banka Alternatif Bank olmaktadır. Alternatif Bank’a ek olarak diğer bankaların da yaptığı kampanyaları inceleyerek daha detaylı bilgi alabilmeniz mümkün olacaktır.

En Yuksek Vadeli Hesap Faiz Orani Veren Bankaa

Bankaların Mevduat Faiz Oranları

Faiz kazancı elde etmek istiyorsanız, ilk olarak mevduat faizlerini bilmeniz gerekir. Zira daha önce de belirttiğimiz gibi her bankanın faiz oranları aynı düzeyde değildir. Bazı bankalar faiz oranlarını %16.00 düzeyinde tutarken, bazı bankalar ise bu oranların çok daha fazlasını müşterilerine sunmaktadır. Bankaların mevduat faiz oranları, kampanyalara ve zamana bağlı olarak değişkenlik gösterse de, güncel olarak yararlanabileceğiniz banka faiz oranları aşağıdaki listede belirtildiği gibidir.

 1. Alternatif Bank (Aylık faiz oranı: %19.75)
 2. Fibabanka (Aylık faiz oranı: %19.50)
 3. Burgan Bank (Aylık faiz oranı: %19.60)
 4. Anadolu Bank (Aylık faiz oranı: %19.50)
 5. Odeabank (Aylık faiz oranı: %19.25)
 6. ING Bank (Aylık faiz oranı: %19.50)
 7. N Kolay Bono (Aylık faiz oranı: %19.50)
 8. En Para (Aylık faiz oranı: %15.50)

Yukarıda da görülebildiği üzere pek çok banka yüksek mevduat faizleri sunmaktadır. Bu bankaların internet sitelerini inceleyerek faiz getirisi hesaplama işlemi yapabilir ve kampanyaları öğrenebilirsiniz. Bu sayede daha kazançlı şekilde anaparanızı büyütebilirsiniz.

En Yuksek Vadeli Hesap Faiz Orani Veren Bankaaa

Faiz Hesaplama Programı

Mevduat hesabı açarak faiz üzerinden kazanç elde etmek isteyenler, faiz hesaplama programı aracılığıyla paralarının ne kadar artacağını önceden öğrenebilmektedir. Faiz hesaplama programlarında vade günü, anapara tutarı ve faiz oranı bilgisi girilerek işlem yapılmaktadır. Bu bağlamda program saniyeler içerisinde hesaplamayı bitirmekte ve faiz getirinizin ne kadar olacağını tespit etmektedir. Faiz hesaplama programları internet üzerinden kolayca erişilebilmektedir. Bankalardan bağımsız hesaplama panellerine ek olarak her bankanın resmi internet sitesinde faiz hesaplama panelleri mevcuttur.

Faiz hesaplama işlemini formül kullanmadan yapmak istiyorsanız, temel olarak 3 hususu doğru şekilde bilmeniz gerekmektedir. Bunlar; anapara tutarı, bankanızın size sunduğu faiz oranı ve paranızı bankada bekleteceğiniz vade (gün) sayısı şeklindedir. Bu bilgileri panellere doğru bir şekilde girmeniz durumunda saniyeler içerisinde karşınıza net bir bilgi çıkacaktır.

En Yuksek Vadeli Hesap Faiz Orani Veren Bankaaaaa

Faiz Hesaplama Formülü

Faiz hesaplama işlemleri için internetteki panelleri tercih etmek istemeyen bireyler, manuel şekilde de hesaplama yapabilmektedir. Bu işlem için faiz hesaplama formülü kullanılmaktadır. Faiz hesaplama formülünün uygulama adımları şu şekildedir:

 1. İlk olarak anaparanız, faiz oranınız ve gün bazında vadenizi birbiri ile çarpınız.
 2. Bu işlemin ardından çıkan sonucu 36500 sayısına bölünüz.
 3. Bu bölüm işleminden çıkan sonuç, sizin alacağınız faiz getirisini ortaya çıkartacaktır.
 4. Son olarak ise faiz getiriniz ile anapara tutarınızı toplarsanız, sonuç sizin toplam paranızı ifade edecektir.

Bu hesap şekline bağlı olarak bir örnek vermek gerekirse, toplamda 10.000 TL anaparanız varsa, 30 gün vade belirlediyseniz ve bankanızdan %15,09 faiz oranı alacaksanız, yukarıda belirtilen formül uygulandığı zaman alacağınız faiz getirisi 124,02 TL civarında olacaktır. Bu tutarı ilk başta var olan anapara tutarınız ile toplarsanız, toplam paranız 10.124,02 TL şeklinde olur.

Bu hesaplama yöntemini dilediğiniz faiz oranı, anapara ve vade sayısına uygun olacak şekilde yapabilir ve faiz hesaplama formülü kullanabilirsiniz. Bu sayede anaparanızın vade sonunda nasıl bir artış göstereceğini önceden bilebilir ve bu doğrultuda hareket edebilirsiniz.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ