KrediBorcu.net

Faizsiz Kredi Veren Bankalar Hangileridir 2021

Yazar: - 10 Eylül 2021
10
0

Faizsiz kredi veren bankalar hangileridir 2021 başlığı altında hazırlanan bu yazıda aklınızda yer alan tüm soruların yanıtlarını alabilirsiniz. Faizsiz bankacılık sistemi, kar ve zarara katılma stratejisi ile çalışmaktadır. Bu sistemde bankalar ilk olarak müşterilerinden fon toplayarak bunu reel sektöre kredi olarak geri döndürür. Bu işlemi gerçekleştirirken de finansman şirketin kendisine değil hayata geçirilen projeye yönelik verilmektedir. Geleneksel sistemde ise bankalar, kendilerine verilen teminatı ön planda tutarak kredi destek paketi açarlar.

Faizsiz Kredi Veren Bankalar Hangileridir

Geleneksel bankalarda olduğu gibi katılım bankaları da Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun çıkardığı mevzuata bağlı bir şekilde çalışır. Bu bankaların çalışma prensiplerini ve mevzuata uygun bir şekilde hareket edip etmediklerini denetleyen banka müfettişleri ise oldukça sıkı bir eğitimden geçirilir. O yüzden, piyasada hizmet veren bankaların her biri sisteme ve hukuk kurallarına riayet etmektedir.

İslami Bankacılık

İslami bankacılık faiz sisteminin yerini kâr payı düzeninin alması ile birlikte son yıllarda oldukça revaçtadır. Kâr payı sistemiyle çalışan bankaların içerisinde son onayı veren bir İslami karar kurulu bulunmaktadır. Bu kurul, piyasa içerisine sürülecek finansal destek paketlerinin fıkhi olarak uygun olup olmamasına karar vermektedir.

Faizsiz Kredi Veren Bankalar Hangileridir 2021

Faizsiz bankacılık sistemi sadece İslami düşünceye yakın olan kimseler tarafından değil aynı zamanda nedensiz yere faiz borcu altına girmek istemeyen kimseler tarafından da tercih edilmektedir. Bu bankaların vermiş olduğu finansal paketlerin varlığı kesin olarak ortaya çıkmakla birlikte miktarı da tam olarak bilinen bir gelirdir.

Faizsiz kredi paketleri sunan bankalar; ihtiyaç finansmanı, konut finansmanı, taşıt finansmanı ürünleri, altın hesabı, kredi kartı, katılma hesapları gibi pek çok ürünü bulunmaktadır. İhtiyaca uygun bir şekilde geliştirilen bu paketlerden hangisi sizin için en iyi koşulları sağlıyor ise ondan faydalanabilirsiniz.

Faizsiz Kredi Şartları

Faiz kredi şartları tüm bankalar için aşağı yukarı aynı olsa da bazı kurumlar duruma göre diğer bankaların istemediği koşulları yerine getirmenizi isteyebilmektedir. 9 bankanın bir araya gelmesi ile kurulan Kredi Kayıt Bürosu ya da yaygın olarak bilinen kısaltma haliyle KKB, insanların finansman paketlerine ulaşma sürecini kontrol etmektedir. Risk belirlemesi yaparak bu süreci hem bankalar hem de insanlar için daha da hızlandırmayı amaçlayan KKB kurumundan aldığınız notun yüksek olması gerekir.

Faizsiz Kredi Veren Bankalar Hangileridir.

Sıfır faizli kredi alabilmek için gereken şartlar ise şu şekildedir:

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, herhangi bir finansman paketine başvurabilmeniz için aranan ilk şarttır. Bu durum her banka için aynıdır.
 • Başvurmuş olduğunuz finansal paketin tüm gerekliliklerini sağlamanız gerekir.
 • Bankalar vermiş oldukları kredileri garanti altına alabilmek için sizden gelir durumunuzu ispatlayan belge sunmanızı isterler.
 • Her paket için olmasa da bazı durumlarda ipotek tesisi için kendi adınıza ya da kefil olarak gösterdiğiniz kişinin adına kayıtlı bazı taşınmazların olmasını da şart koşabilirler
 • Eğer devlet tarafından desteklenen bir teşvik programına başvurduysanız aynı programa daha önce başvurmamış olmanız gerekir
 • Kredi Kayı bürosu tarafından kayıtları tutulan findeks hesaplamasında, kredi notunuzun düşük olmaması gerekir.

Bu koşulları sağlıyorsanız faizsiz kredi veren bankalar arasından birisine giderek başvurunuzu sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Faizsiz Kredi Veren Bankalar Hangileridirr

Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2021

Faizsiz kredi veren bankalar 2021 senesinde de önceki yıllarda olduğu gibi bazı finansman destek paketlerini müşterilerine sunmaktadır. Bu paketleri de faiz modeliyle değil kâr payı sistemiyle vermektedir. 2021 yılında faizsiz kredi veren bankalar şu şekildedir:

 • Vakıf Katılım
 • Denizbank
 • Albaraka Türk Katılım Bankası
 • Kuveyt Türk
 • Ziraat Bankası
 • Türkiye İş Bankası
 • Halkbank
 • Türkiye Finans Katılım Bankası
 • Garanti BBVA
 • Yapı ve Kredi Bankası
 • Emlak Katılım
 • Ziraat Katılım

Bir devlet bankası olan Ziraat Bankası, çiftçilere, emeklilere ve esnaflara destek amacıyla bazı dönemlerde faiz kredi paketi sunmaktadır. Ülkemizde hizmet veren bütün katılım bankaları kâr payı sistemi ile finansman kaynağı yaratırlar.

Kuveyt Türk Faizsiz Kredi

Kuveyt Türk faizsiz kredi paketleri %1,44 kar oranından başlayan kampanyalardan oluşmaktadır. Bu bankanın sunduğu destek paketlerinin başında binek araç fırsatları gelir. Bunun yanı sıra diğer bazı uygun faiz oranlarıyla birlikte 5 yıla yani 60 aya varan vade imkanları bulunur. Konut kredisi için 120 aya kadar uzayabilen vade seçenekleri de bulunmaktadır.

Albaraka Türk Faizsiz Kredi Başvurusu

Albaraka Türk faizsiz kredi başvurusu yapmak isteyen kimseler ilk olarak bu bankanın sunduğu finansal paketlerin kâr payı oranını merak etmektedir. %1,83 oranındaki uygun kâr payı oranının yanı sıra 60 ay vadeli paketler açan Albaraka Türk’ün kampanyalarına SMS ile katılabileceğiniz gibi internet şubesinden ya da mobilden de ulaşabilirsiniz.

Vakıf Katılım İhtiyaç Kredisi

Vakıf katılım ihtiyaç kredisi %1,55 kâr payı oranından verilmektedir. Konut kredilerindeyse bu aran 1,43’ten başlayarak 120 ay vade tarihi belirlenir. Taşıt finansmanındaysa kredi oranı fatura değerine göre belirlenerek %1,43-1,55 arasında bir kâr payı oranı belirlenmektedir. Vakıf Katılımın verdiği kredinin üst limitiyse 100 bin liradır.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ