KrediBorcu.net

Garanti Bankası 100.000 TL’ye Ne Kadar Faiz Veriyor?

Yazar: - 02 Ekim 2021
3
0

Garanti Bankası 100.000 TL’ye Ne Kadar Faiz Veriyor? Türkiye içerisinde birçok kişi tarafından tercih edilmekte olan ve uygun kredi ve faiz oranları ile dikkat çeken bir banka olma niteliğini taşımaktadır. Bununla birlikte Garanti Bankası’nın uygun vadeler de sunduğunu söylememiz gerekir. Garanti Bankası 100.000 TL’ye Ne Kadar Faiz Veriyor?

En çok bilinen, güvenilir bir banka olarak kendisini kanıtlamış olan bu banka içerisinde aynı zamanda farklı işlevlerinizi de yerine getirebilirsiniz. Bununla birlikte Garanti faiz hesaplama ve Garanti kredi hesaplama işlemleri de oldukça kolaydır. Bunun için klasik, küçük matematik işlemleri kullanılmaktadır. Aynı şekilde evinize en yakın Garanti Bankası Şubesi’ni ziyaret ederek kolayca bilgi alabilir ya da kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Ayrıca Garanti BBVA online uygulamasını a hem App Store’dan hem de Google Play Store’dan indirerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Garanti Bankasi 100.000 TLye Ne Kadar Faiz Veriy

Kredi Türleri Nelerdir ve Ne İşe Yararlar?

Kredi, genel anlamda bir kişinin belirli bir ihtiyacını karşılaması adına oluşturulmuş olan ve bir bankaya başvuru yapılarak kabul edildiği takdirde verilen ve faizli bir şekilde önceden belirlenmiş olan vadelerde ödenmesi gereken uygulamalardır. Buna göre uzun zamandır kullanılmakta olan krediler için farklı çeşitler bulunduğunu da söylemek doğru olacaktır. Her bir farklı kredi çeşidi de farklı bir amaca uygun olarak kullanılmaktadır.

Kredi çeşitlerini sıralamak gerekirse karşımıza şu şekilde bir liste çıkacaktır;

  • İhtiyaç Kredisi: Bireysel ihtiyaçlar için alınan kredi. Diğer çeşitlere oranlara miktarı daha düşüktür.
  • Taşıt Kredisi: Bir araç satın almak için kullanılan kredi. Banka satın aldığınız araca ödemeniz bitene dek ipotek koyacaktır.
  • Konut Kredisi: Ev satın almak için kullanılan kredi çeşididir. Taşıt kredisine benze olarak bankalar kredi ödemeniz bitene dek satın aldığınız eve ipotek koyacaktır.
  • Kurumsal Kredi: Büyük çapta işletmeler için alınan kredi.
  • Ticari Kredi: Küçük ve orta çapta işletmeler için alınan kredi.

Bu verilen kredi türlerinden kendinize ve amacınıza en uygun olanı seçebilirsiniz. Ancak kredi türüne uygun olarak faiz ve vadelerde de değişikliklere gidilebileceğini bilmeniz gerekecektir.

Kredi Çekmek Doğru Bir Uygulama Mıdır?

Kredi çekmek, amacınıza uygun miktarda çekildiğinde ve zorlamayacak bir faiz oranı ve geri ödeme vadesi bulunduğu takdirde oldukça faydalı bir uygulamadır. Buna göre elinize geçecek toplu para sayesinde gereksinimlerinizi giderebilir ya da yeni satın alımlar yapabilirsiniz.

Garanti Bankasi 100.000 TLye Ne Kadar Faiz Veriyo

Bu anlamda bilmeniz gereken en önemli durum, kredi çektikten sonra iyi ve sıkı bir programa bağlı kalarak geri ödemenizdir. Geri ödemelerinizin gecikmesi faiz oranlarında değişikliğe sebep olabilir ve aynı şekilde kredi notunuzu etkileyebilir. Kredi notunuz, gelecekte çekeceğiniz krediler için de oldukça önemli bir unsur olarak görülmektedir.

Faiz Nedir?

Faiz, genel anlamda çekmiş olduğunuz kredinin sizde kaldığı süre için geri ödemenize eklenecek olan belirli bir artıştır. Bu anlamda farklı bankaların farklı faiz olanları bulunabileceğini bilmeniz gerekir. Faiz oranları aynı şekilde çekmiş olduğunuz kredinin türüne, para miktarına ve belirlenen vadeye uygun olarak değişiklikler gösterebilecektir.

Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda kredi çekeceğiniz zamanda düşünmeniz ve karar vermeniz gereken önemli noktalar vardır. Her birini hesaba katarak iyi ve güvenilir bir banka seçmeniz ve çekmek istediğiniz ya da ihtiyacınız olan kredi türüne ve aynı şekilde kredi miktarına da iyi karar vermeniz gerekecektir.

Faiz Oranları Nedir ve Nasıl Hesaplanır?

Faiz oranları her banka için farklı şekilde belirlenmiş olan eklemelerdir. Buna göre kredi çektiğinizde üzerine eklenmiş olan faiz ile birlikte ödeme yaparsınız. Bunun yanında geciktirdiğiniz ödemeler için de farklı faiz durumları bulunur. Bunun yanında açmış olduğunuz vadeli veya vadesiz hesaplara aktardığınız belirli bir miktar para için de para durduğu sürece üzerine eklenecek olan faiz miktarları vardır. Bu anlamda faiz hesaplaması yapmak adına basit bir matematik işlemi kullanılmaktadır.

Matematik işlemi ise kredi türünüzü, çekmiş olduğunuz ana parayı ve ayrıca vadesini hesaba katarak bir hesaplama yapacak ve size sunacaktır. Aynı şekilde internet üzerinde bulunan belirli siteler de kolayca sizin için faiz hesaplaması yapabilir.

Garanti Bankasi 100.000 TLye Ne Kadar Faiz Veriyor

Uygulanan Faizi Değiştirebilecek Etkenler Nelerdir?

Uygulanmakta olan faizi değiştirebilecek etkenler arasında pek çok madde vardır. Ancak her bir maddeden önceden haberdar olabilirsiniz. Buna göre maddeler, şu şekilde sıralanabilir;

  • Seçtiğiniz bankanın uyguladığı oran
  • Çekmek istediğiniz kredi miktarı
  • Kredi türü
  • Vade

Bu değişkenler uygulanmakta olan faiz oranını da farklılaştıracaktır.

Garanti Bankası 100.000 TL İçin Ne Kadar Faiz Vermektedir?

Garanti kredi hesaplama denildiğinde akla gelen ilk durum, verilecek kredinin faizi olacaktır. Belirtildiği üzere banka, miktar, kredi türü ve vadeye dayanarak faizler de değişmektedir. Buna göre Garanti Bankası 100.000 TL olacak bir kredi için 12 ayda %1.81 faiz ve 24 ayda %1.69 faiz uygulayacaktır. 12 ayın altındaki her ödeme için %1.81 faiz oranı uygulanmakla birlikte 36 ay ödeme seçeneği görülmemesinden de bahsetmemiz önemli bir faktör olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ