KrediBorcu.net

Hangi Bankalar 60 Ay İhtiyaç Kredisi Veriyor?

Yazar: - 27 Eylül 2021
3
0

Hangi Bankalar 60 Ay İhtiyaç Kredisi Veriyor? İhtiyaç kredisi çekmek, ancak bu krediyi çok uzun bir vadede ödemek isteyen bireyler, hangi bankalar 60 ay ihtiyaç kredisi veriyor konusu üzerine araştırmalar yapmaktadır. Günümüzde pek çok banka, bünyesine müşteri kazandırmak için sayısız kampanya düzenlemekte ve bu kampanyalardan bir tanesi de 60 ay vadede ihtiyaç kredisi ödeme olmaktadır.

Son zamanlarda pek çok banka, ihtiyaç kredisi adı altında sunduğu bankacılık hizmetini 36 ay vadeden 60 vadeye çıkartmıştır. Bu sayede nakit ihtiyacı olan ancak çektiği tutarı 36 ay vadede ödeme durumu olmayan vatandaşlar da kolayca kredi çekebilir hale gelmiştir.  

Hangi Bankalar 60 Ay Ihtiyac Kredisi Veriyor

İhtiyaç Kredisi 60 Ay Vade Ne Zaman Olacak?

Kredi çekip uzun vadede geri ödemek isteyen bireyler, ihtiyaç kredisi 60 ay vade ne zaman olacak sorusunu yöneltmektedir. Bu noktada bilinmesi gerekir ki, günümüzde bazı bankalar vatandaşa kolaylık sağlamak için 60 ay vadeye ihtiyaç kredisi sunmaktadır. Ancak 60 ay vade ile ihtiyaç kredisi çekmek, daha fazladan faiz ödemenize ve bu nedenle de toplam ödeme tutarının daha yüksek olmasına sebebiyet vermektedir.

60 ay vade ile ihtiyaç kredisi veren bankalar, çoğunlukla yüksek tutardaki ihtiyaç kredileri için bu uygulamayı yapmaktadır. Örnek vermek gerekirse 15.000 TL gibi olan tutarlar en yüksek 36 ay vade ile ödenebilirken, 45.000 TL kredi çeken vatandaşlar, 60 ay vade ile geri ödeme yapabilmektedir. Bu husus, bankadan bankaya değişkenlik gösterebildiği için net bir bilgi verilmemektedir. Hangi bankanın 60 ay vade uygulamasını hangi tutarlar için yaptığını öğrenmek için bankalar ile görüşme sağlamak gerekebilmektedir.

Hangi Bankalar 60 Ay Ihtiyac Kredisi Veriyorr

60 Ay Vadede İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Ödeme planını geniş bir vadeye yaymak ve bu sayede bütçesini zorlamadan kredi çekmek isteyen bireyler, 60 ay vadede ihtiyaç kredisi veren bankalar araştırması yapmaktadır. Bu bağlamda ihtiyaç kredilerinin pek çok banka tarafından kolayca verilebildiğini ve vade konusunda vatandaşa yardımcı olunduğu bilinmelidir. Günümüzde ihtiyaç kredisini daha fazla vadede ödeyebilmek için tercih edebileceğiniz bankalar aşağıdaki listede belirtilmektedir.

  1. Vakıfbank
  2. Ziraat Bankası
  3. Halkbank
  4. İş Bankası
  5. Garanti Bankası

Yukarıda belirtilen 5 banka, kredi şartlarını yerine getiren bireylere 60 aya varan vade uygulaması yapabilmektedir. Ancak her bankanın farklı şartları olduğu bilinmesi gereken hususlar arasında yerini almaktadır. Örnek vermek gerekirse, Ziraat Bankası 60 ay vadeli kredi 2021 kampanyası emekli olanlar için geçerlidir. Eğer emekliyseniz ve maaşınızı Ziraat Bankası üzerinden alıyorsanız, bu uygulamadan faydalanarak nakit ihtiyacınızı kolayca giderebilirsiniz.

Hangi Bankalar 60 Ay Ihtiyac Kredisi Veriyorrrr

60 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi

Günümüzde bazı bankaların sunduğu ayrıcalıklardan olan 60 ay vadeli ihtiyaç kredisi, nakit ihtiyacı olan pek çok vatandaş tarafından araştırılmaktadır. Bu noktada bu kredi türü ile ilgili bilinmesi gereken bazı hususlar mevcuttur. Aşağıdaki listeyi inceleyerek 60 ay vadeli ihtiyaç kredileri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

  • İhtiyaç kredileri genellikle hızlı ihtiyaç karşılamaya yönelik olduğu için 15.000 TL’ye kadar verilmektedir. Ancak banka kampanyaları takip edilerek yüksek tutarlı ihtiyaç kredisinden faydalanabilmek mümkündür.
  • 60 ay vade, çoğunlukla konut veya taşıt gibi yüksek meblağlı krediler için geçerlidir. Normal ihtiyaç kredileri, 36 ay vade ile alınabilmektedir.
  • Kredi çekmeden önce bütçenizi düşünmeli ve bu doğrultuda bir vade belirlemelisiniz. Zira ödeme planında vade arttıkça faiz işlemesi de artacak ve bu nedenle toplam ödeme tutarında da yükselme görülecektir.

Belirtilmiş olan bu unsurlara dikkat ederek kredi başvurusunda bulunursanız, çekeceğiniz kredi sizlere çok daha uygun olacaktır. İhtiyaç kredilerini 60 ay vade ile çekmek isteyen vatandaşlar bu isteklerini yerine getirebilmek için daha önce de belirttiğimiz gibi bankaların kampanyalarını takip etmelidir. Ayrıca 60 ay vadeli ihtiyaç kredisi sunan bankaların şartlarını da incelemeli ve uygunluk gösteriyorsanız başvuruda bulunmalısınız. Aksi halde başvurunuz reddedilebilir ve bu nedenden dolayı kredi notunuzda düşme yaşanabilir.

Hangi Bankalar 60 Ay Ihtiyac Kredisi Veriyorrr

En Uygun Kredi Hesaplama

İstek ve ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayan kredi seçeneklerine erişmek istiyorsanız, bu noktada en uygun kredi hesaplama işlemi yapmanız gerekecektir. Kredi hesaplama, temel olarak çekeceğiniz kredi ile ilgili her türlü bilgiyi edinmenizi sağlayan bir işlemdir. Vade, toplam ödeme tutarı, faiz oranı, aylık ödeme tutarı gibi tüm gerekli bilgileri öğrenmenizi sağlayan bu işlem, kendinize en uygun krediyi bulmanızı çok daha kolay bir hale getirecektir.

Kredi hesaplayabilmek için ilk olarak hangi bankalardan kredi çekebileceğinizi tespit etmeniz gerekir. Daha önce de belirttiğimiz gibi, bazı bankalar 60 ay vadeli ihtiyaç kredilerini yalnızca emeklilere ve kendi müşterilerine vermektedir. Kısaca şartlarına uygunluk gösterebileceğiniz bankalara yönelmelisiniz.

Daha sonrasında ise seçtiğiniz bankanın faiz oranı, ödeme vadesi, kredi tutarı, toplam ödenecek tutar gibi detayları öğrenmeli ve bu doğrultuda hareket etmelisiniz. Eğer çok yüksek meblağlarda kredi çekmeyecekseniz, faiz nedeniyle toplam ödemenin artmaması için mutlaka vade seçimini olabildiğince düşük seçmeniz tavsiye edilmektedir.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ