KrediBorcu.net

İhtiyaç Kredisi Limiti Ne Kadar?

Yazar: - 24 Eylül 2021
4
0

İhtiyaç Kredisi Limiti Ne Kadar? , Pek çok ihtiyaçtan dolayı vatandaşlar ihtiyaç kredisi çekiyor ve bu noktada ihtiyaç kredisi limiti ne kadar sorusu gündeme geliyor. Bununla beraber ihtiyaç kredisi limitleri azami kredi tutarının kişinin kredi geçmişi ve geliri, bankaların uygulamalarına bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Günümüzde bankalar 100.000 TL’ye kadar kredi imkânı sunmaktadır ve birkaç farklı banka ise kişilerin geliri yerindeyse üst sınırı 125 bin TL’ye kadar arttırmaktadır. Kişilerin kredi notuna ve gelirine göre güncel faiz oranları ile ne kadar kredi çekecekleri konusunda kredi hesaplama yaparak alabilirsiniz.

Ihtiyac Kredisi Limiti Ne Kadar

İhtiyaç Kredisi Üst Limit Nedir?

Bankalar, tüm kredi ödemelerinin aylık gelirlerinin %50’si yani yarısını geçmeme şartı bulunmaktadır. Bu şart ile beraber en fazla ihtiyaç kredisi veren bankalar birçok kişiye kredi imkânı veriyor. Örnek verilecek olursa 3000 TL maaş alan bir kişinin 1.500 TL olarak ödeme yapılabilir. Böylece mevcut faizler ile beraber 36 ay vadede en fazla 4000 TL kredi vereceklerdir.

Maaşıma Göre Ne Kadar Kredi Çekebilirim

Kişilerin çekebilecekleri ihtiyaç kredisi tutarları bankaların kampanyalarına göre değişiklik göstermektedir. Ortalama olarak kişilerin maaşlarının 10 ila 12 kat arasında kredi çekim imkânı vermektedir. Maaşıma göre ne kadar kredi çekebilirim konusundan önce bazı şartları tamamlamanız gerekmektedir bu şartlar,

 • İhtiyaç kredileri kanun kapsamında 18 yaşını doldurmuş gerçek kişilere verilmektedir.
 • Tüm kredi çeşitlerinde olduğu gibi kredi notu önemlidir, eğer kredi notu yeterli olmazsa kredilerden yararlanamaz veya daha az miktarlarda yararlanırsınız.
 • Kredi kullanmak için çoğu banka alt yaş olarak 20 olarak belirlemiştir. Bununla beraber SGK geçmişlerinin yeterli seviyeye gelmemesi ve yeteri kadar kredi geçmişi oluşmaması gibi sebepler olmaktadır.
Ihtiyac Kredisi Limiti Ne Kadarr
 • Kişilerin ihtiyaç kredisi alabilmeleri için belirli bir gelirleri olması gerekmekte ve bu geliri kanıtlayabiliyor olması gerekmektedir. Yani aylık en az 2000 bin TL kazanıyor olmanız gerek.
 • Kredi alabilmek için bazı bankalar kişilerden sigorta talep ediyor ve kayıtlı bir şekilde belli bir süreden beri o işyerinde çalışıyor olmanız gerekiyor.
 • Memur olarak çalışanlara daha kolay kredi veriliyor özellikle Ziraat Bankası memura faizsiz kredi gibi birçok kampanyalar bulunuyor.
 • Emekli olan kişiler emekli maaşını taşıdıkları zaman bankalardan daha kolay kredi alabiliyorlar.

İhtiyaç Kredisi Aylık Gelir Belirleme

Kişilerin ne kadar bir kredi kullanabileceği konusunda aylık gelir beyanına göre değişmektedir. Bankaların herhangi bir beyan edilen geliri kabul edebilmeleri için gelir belgelerinin sürekli olması gerekmektedir. Eğer kişiler aylık gelir değil de yıllık gelir veya 6 aylık dönemlerde düzenli olarak geliyorsa bankalar bu durumları da gelir olarak sayar.

Konut kredisi konusunda hane halkının geliri dikkate alınır ve ihtiyaç kredileri konusunda sadece kişilerin kendi geliri olarak kabul edilir fakat aile bireyleri kefil olursa kredi miktarı yükseltilebilmektedir.

Ihtiyac Kredisi Limiti Ne Kadarrr

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi

Ziraat Bankası, milyonlarca vatandaşın müşterisi olduğu bir kamu bankasıdır. Ziraat bankası ihtiyaç kredisi konusunda 36 ay vade ile birçok kredi imkânı sunulmaktadır. Ziraat bankası üzerinden kullanılan krediler genellikle 36 aya kadar vade imkanına sahiptir ve başvuracak olan kişiler Ziraat Bankası şubeleri üzerinden başvurabilirler. Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi hakkında,

 • Ziraat Bankası kredi hesaplama konusunda diğer bankalar gibi maaşınız üzerinden kredi hesaplaması yapar ve faiz oranlarını buna göre belirler.
 • Ziraat bankası üzerinden kredi çekmek istediğiniz zaman bazı belgeler gerekmektedir. Bunlar başvuru formu, nüfus kartı, pasaport veya sürücü belgesi, kişilerin çalışma durumuna göre gelir belgeleri, Ziraat bankası üzerinden diğer belgeler.
Ihtiyac Kredisi Limiti Ne Kadarrrrr

Ne Kadar Kredi Çekebilirim Ziraat

Kamu bankaları üzerinden kredi çekmek isteyen kişiler ne kadar kredi çekebilirim Ziraat bankası konusunda en doğru bilgiyi Ziraat Bankaları üzerinden alabilirler. Kişiler çekecekleri kredi türünü seçerek çeşitli kampanyalardan yararlanabilirler. Ziraat Bankalar genellikle kişilerin maaşlarının 10-12 katı şeklinde maaş vermektedir. Bununla beraber Ziraat Bankası üzerinden çekebileceğiniz kredilerinizi hesaplayabilirsiniz.

100 bin TL İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Bankalar tarafından her müşteriye farklı kredi imkanları sunulmaktadır. Faiz oranlarına göre kişiler 100 bin TL’ye kadar ihtiyaç kredisi vermektedir. Hatta durumu iyi olan kişilere 120 bin TL’ye kadar çıkabilmektedir. Üstelik bu krediler 36 ay vade ile uygun faiz oranları ile verilmektedir. 100 bin TL ihtiyaç kredisi veren bankalar şu şekildedir,

 • Şekerbank
 • Garanti BBVA
 • Ziraat Bankası
 • İş Bankası
 • QNB Finansbank
 • Denizbank

Gibi bankalar birçok kişiye kredi imkânı vermektedir. 100.000 TL kredi alabilmek için bankaların sunduğu başvuru şartlarına uyum sağlamalısınız aksi takdirde bu kredilerden yararlanamazsınız.

İhtiyaç Kredisi Hesaplama Nasıl Olur?

Kredi hesaplaması yaparak bankaların güncel faiz oranları ile aylık taksit ödemelerinin karşılaştırılması gerekir. Kredi hesaplaması yaparak bankaların sunduğu kampanyaları değerlendirebilir ve bütçeniz için en iyi kampanyayı seçebilirsiniz. Üstelik bunun için şube gezmenize gerek kalmadan internet üzerinde rahatlıkla yapabilir ve bankalara online şekilde başvuru yapabilirsiniz. Kararlaştırdığınız herhangi bir kredi için bankaların müşteri temsilcilerine ulaşabilirsiniz.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ