KrediBorcu.net

İş Kurma Kredisi Veren Bankalar 2021

Yazar: - 13 Eylül 2021
11
0

İş kurma kredisi veren bankalar 2021 yılında da önceki dönemlerde olduğu gibi yeni iş kurmak isteyen kimselerin sermaye ihtiyaçlarını gidermek amacıyla bazı kredi paketleri vermektedir. İş kurma kredisi veren bankalar 2021 Yeni bir işletme kurmak isteyen kimseler, en çok sorun yaşadıkları konuların başında gelen sermaye problemini bankaların vermiş olduğu kredilere başvurarak çözerler. İş kurma kredisi veren bankalar 2021 1 Ocak tarihinden itibaren e-ticaret yapan sitelerin vergiden muaf tutulmalarının sonrasında bankalar birbiri ardına finansal destek paketleri açıklamaya başladı. Bu yazıda bütün bankaların vermiş olduğu finansal paketler hakkında aklınızda yer alan tüm soruların yanıtlarını alabilirsiniz. İş kurma kredisi veren bankalar 2021

Is Kurma Kredisi Veren Bankalaar

İş Bankası İş Yeri Kredisi

İş Bankası iş yeri kredisi en çok başvurulan kredi paketlerinin başında gelmektedir. 1924 senesinde kurulan ve Türkiye’nin en büyük ticari ve bireysel bankacılık hizmetlerini sunan İş Bankası, sıfırdan iş kurmak isteyen kimselere geniş bir ölçüde destek olmaktadır. Bu krediyi almak isteyen kimselerin ise taşıması gereken bazı şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar aşağı yukarı diğer bankaların öne sürdüğü koşullar ile benzerlik gösterir. İş Bankası iş yeri kredisi şartları şu şekildedir:

  • Kredi genellikle fabrika, büro, dükkân ya da dershane benzeri gayrimenkullerin ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri amacıyla verilir
  • İş bankası, teminat olarak alacağı taşınmazların ekspertiz değerlerine göre en çok %75 oranında kredi paketi sunar
  • Bu kredinin vadesi ise en çok 5 yıl yani 60 aydır
  • Kredi ödemeleri ise esnek ödemeli ya da aylık ödemeli plan üzerinden gerçekleştirilir

İş Bankası’nın sunmuş olduğu bu kredi imkanından yararlanmak istemeyen kimseler için farklı bir yol daha var. Eğer yeni iş yeri kredisi şartlarına uyum sağlamıyorsanız ya da aklınızda başka bir proje varsa ticari kredi başvurusu da yapabilirsiniz. Ticari kredi başvurularını İnternet şube üzerinden ya da iş cep uygulamasından kolaylıkla yapabilirsiniz. Bu platformlar üzerinden yapılan başvurular için belirlenmiş olan üst limit 100 bin TL’dir. Bu kredilerin geri ödeme vadeleri ise 36 aya kadar uzatılabilmektedir.

Is Kurma Kredisi Veren Bankalar

Ziraat Bankası Bireysel İş Yeri Kredisi

Ziraat bankası bireysel iş yeri kredisi ticari iş yeri ve iş yeri kredisi olmak üzere iki şekilde verilmektedir. 1863 senesinde kurulan ve ülkemizdeki bankacılık sektörünün demirbaşlarından birisi olan Ziraat Bankası’nın vermiş olduğu iş yeri kredisi genellikle yatırım amacıyla iş yeri almak isteyen kişilere verilir. 120 aya kadar çıkabilen vade olanağı nedeniyle diğer kredilere nazaran oldukça avantaj sağlar. Bu kredinin üst limiti ise ekspertiz tarafından, iş yerine biçilmiş oklan değerin %75’i oranındadır. Kredi ödenene kadar, satın alınmış olan konut ipotek edilir.

Bunun yanı sıra Ziraat Bankası üzerinden ortak iş yeri finansmanı da sağlamayı amaçlayan finansal paketlere de başvurabilirsiniz. En az 2 en çok 5 kişinin bir araya geldiği iş yeri alımları için uygun olan bu kredi de oldukça rağbet görmektedir.

Halkbank Sıfır Faizli Esnaf Kredisi

Halkbank sıfır faizli esnaf kredisi özellikle kaybolmaya yüz tutmuş, artık hiç kimsenin ilgilenmediği sektörleri ayağa kaldırmayı amaçlayan bir destek paketidir. Bu krediye başvurabilmek için bankanın açıkladığı mesleklerden birisini icra etmeniz gerekir. Bu mesleklerin haricinde bir iş yapıyorsanız, yapacağınız iş için ustalık belgesine de sahip olmanız gerekir. Aynı zamanda 30 yaşını doldurmamış Genç Girişimci kategorisine de uyum sağlıyor olmalısınız.

Unutulmaya yüz tutmuş meslekler için verilen krediler, çini ve çömlek yapımı, yorgancılık, el dokuma işleri ve sedef kakma gibi alanlarda faaliyet gösteren meslekler için açılan bir kredidir. Ustalık belgesiyle açılması planlanan iş yerleri için verilen krediler için ise en az 1 senelik ustalık belgesine sahip olmanız gerekir.

Genç girişimcilerin, Halkbank üzerinden kredi alabilmeleri için ise kesinlikle 30 yaşını aşmamaları ve KOSGEB’in girişimcilik eğitimlerini tamamlamaları ise şarttır.

Is Kurma Kredisi Veren Bankalar 2021 1
TEB TAKSİTLİ TİCARİ KREDİ

TEB taksitli ticari kredi girişimciler ve esnaflar için iki farklı seçenekte verilmektedir. Bu destek paketi adı altında alınabilecek olan kredileri sırlayacak olursak:

  • İhracat Kredisi
  • İşyeri Destek Kredisi
  • İşyeri Yenileme Kredisi
  • Taksitli Ticari Kredi

Gibi seçeneklerden faydalanabilirsiniz. Bütün bunların yanı sıra Türkiye Ekonomi Bankası, KOBİ destek kredileri gibi finansal paketleri de müşterilerine sunmaktadır. Bu kredileri alabilmek için ise KOSGEB veri tabanında kaydınızız olması ve KOSGEB beyannamenizin güncel olması gerekmektedir.

ING Kobi Hızlı Kredi

ING Kobi hızlı kredi bu yazıda yer alan diğer bankalara nazaran daha genç olan ING bankası tarafından verilen uygun faizli kredilerdir. %1,65 gibi faiz oranlarından başlayarak 100 bin liraya kadar olan ihtiyaçlarınız için ING üzerinden kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu krediye başvurabilmek için ING’nin müşterisi olma şartı da bulunmaz ancak bir vergi levhasına sahip olmanız gerekir. Maksimum 100 bin lira civarında verilen bu kredinin vade tarihi ise 3 yıl yani 36 aydır. Bu süre zarfında taksitlerinizi her ay eşit bir şekilde ödeyebilir ya da farklı bir geri ödeme stratejisi üzerinde bankanızla anlaşabilirsiniz.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ