KrediBorcu.net
İşsizlere Kredi Veren Bankalar
Yazar: - 05 Şubat 2021
88
0
İşsizlere kredi veren bankalar
İşsizlere kredi veren bankalar

İşsizlere Kredi Veren Bankalar

Dünyayı ve ülkemizi saran pandemi krizi sebebiyle işsizlerin sayısında hızlı bir artış oldu. Esnafların kepenk indirdiği, kısıtlamalar sebebiyle sadece paket servisle işlerini döndürmeye çalıştığı, okulların kapandığı, müzisyenlerin yapacak iş bulamadığı ve herkesin evde kalmaya başladığı çok zor zamanlardan geçmekteyiz. Devlet destekli hibe ya da uygun faizli kredi seçenekleri olsa da bireysel ekonominin düzelmesi için daha çok gelir kaynağına ihtiyaç var.

Eskiden anne babalar işe, çocuklar okula giderken şimdi herkes aynı evin içinde; çocuklar uzaktan eğitimle, anne babalar da bilgisayar başında işleriyle uğraşıyorlar. Hatta birçok kişi şartlar sebebiyle işsiz kaldı ve bu zor koşullarda tüm aile evde yaşam savaşı veriyorlar. Temel ihtiyaçları bile karşılamak günlük harcamaları yapmak için nakit ya da kredi kartını kullanmak gereklidir. Parası olmayan kişiler ilk yol olarak kredi çekmeyi düşünürler. Bu dönemlerde bankalar işsiz ve ihtiyaç sahibi olanlara uygun faizli kredilerle destek olmaktadır. 

İşsizler Banka Kredisi Almak İçin Ne Yapmalı?

Çalışmıyorsanız ya da maaş bordronuz yoksa kredi almak istediğinizde yapmanız gereken iki şey var;

  • İnternetten gelir belgesiz kredi başvurusu yapabilirsiniz
  • Sahip olduğunuz mallarınız varsa ipotek olarak gösterip maaş bordrosuz kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Bu şartlarda bankaların şubelerine gidip kredi için başvurunuzu yapabilirsiniz. Bankaların internet sitelerini inceleyip size en uygun şartlarda kredi verebilecek olan bankayı tespit edersiniz. Sonrasında başvurunuzu internetten, mobil uygulamalardan ya da banka şubelerinden yaparsınız. 

Kredi Talebinde Bulunan Kişilerden İstenenler Nelerdir?

İşsizlere kredi veren bankalar kredi talebinde bulunan kişilerin kredi notlarını inceler. Kredi notu uygun olarak değerlendirilirse kredi çekme şansı artar. Bunun için kredi başvurusunda bulunan kişinin faturalarını, kirasını, kredi kartını ve varsa diğer borçlarını günü gününe ödemesi en önemli kriterdir. Bu bilgi kişinin borcunu ödeyip ödemeyeceği konusunda bankalara güvence verir. İşsizlere kredi veren bankalara başvuru seçeneği çoğunlukla internet üzerinden olacağı için ek bir belge talebinde bulunulmaz. Sistemde kredi başvurusu yapan kişinin TCKN girildiğinde kişiye ait tüm bilgiler görülebilmektedir. Bu durumda kredi için uygun olup olmadığını değerlendirmek için ek bir belgeye ihtiyaç duyulmaz.

İşsizlere Kredi Veren Bankalar

Bu bankalar arasında TEB, Akbank, Enpara, Burganbank ve Nkolay sayılmaktadır.

Akbank;

Akbank müşterisi olmak koşuluyla maaş bordrosuz kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Kredi seçenekleri arasında sadece nakit ihtiyaç kredisi yer almaktadır. Akbank’ın internet sayfasına girip gelir belgesiz kredi başvurusunda bulunup 40.000 TL miktarına kadar kredi çekme şansına sahip olursunuz. Bunun için ek belge ve kefil şartı aranmaz. Ama her bankada olduğu gibi kredi talebinde bulunan kişinin kredi notuna bakılarak ve ödemeleri incelenerek değerlendirme yapılır. Herhangi bir sorun olmazsa kredi başvurunuz onaylanır.

Akbank internet sitesinden kolayca başvuru yaparsınız ve onaylandığında kredinizi kolayca çekip ihtiyaçlarınızı giderirsiniz.  Kredi tutarı 40.000 TL vadesi de maksimum 60 ay olarak belirlenmiştir. Talep ettiğiniz vade ve kredi miktarına bağlı olarak kredi faizi oranınız belirlenir. Size en uygun ödeme tutarı ve vadesini seçerek kredinizi rahatça geri ödeme şansına sahip olursunuz.

TEB,

TEB bankasının mobil uygulaması sayesinde şubeye gitmenize gerek kalmadan kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Ayrıca bu bankanın en büyük avantajı da değişmeyen faiz uygulamasıdır. Kredi çekmek isteyen kişiler faiz oranında değişiklik olmadan geri ödeme yaptıkları için kazançlı olurlar. TEB bankası ihtiyaç kredi tutarı olarak 10.000 / 50.000 TL arasında istediğiniz tutarı çekmenize fırsat sunar. Bütün bankalar gibi sizden talebi kredi notunuzun uygun değerde olmasıdır. Ödemelerinizi zamanında yapan biri iseniz kredi talebinizle ilgili sorun yaşamazsınız.

Vade olarak 3 aydan 60 aya kadar istediğiniz vade seçeneklerinden birini seçebilirsiniz. Kredi tutarı ve vade kararınızı verdikten sonra mobil uygulama üzerinden birkaç dakikada kredi başvurunuzu yaparsınız. Bankanızın onay vermesi durumunda hesabınıza yatan kredinizi kullanıp ihtiyaçlarınızı kolayca karşılarsınız.

Nkolay;

Kredi notunuzla ilgili sıkıntı yaşıyorsanız ve ihtiyaçlarınızı gidermek için krediden başka seçeneğiniz yoksa başvuru yapanların genelde olumlu dönüş aldığı Nkolay uygulamasından talepte bulunabilirsiniz. İşsizlere kredi  veren bankalar arasında en kolay işlem yapma şansı sunan bankadır. İnternetten yapacağınız başvurunuz için sadece geçmiş sigorta dökümünüzü posta yoluyla göndermeniz şartı aranır. Bu şartı yerine getirip başvuran kredi sahiplerine, onay verilmesi durumunda kartları kurye aracılığıyla elden teslim yapılır. 40.000 TL tutarına kadar talepleriniz değerlendirilip onay verilir. Bu durumda 60 ay olarak vade seçeneğiniz de bulunur. Acil ihtiyaçlarınızı giderip maddi anlamda refaha kavuşmanızı sağlayacak bir diğer destek de Nkolaydan gelir.

Burganbank;

İşsizseniz ve sigorta geçmişiniz yoksa Burganbank’tan kredi almak için başvuru yapabilirsiniz. Burganbank müşterisi olmanıza gerek kalmadan yeni müşterileri için de aynı şartlarda kredi vermektedir. Sadece kredi notunuzu baz alır. Geçmiş ödemelerinizde sıkıntı ve gecikme yaşamadıysanız kredi notunuz yüksektir. Bu sayede kredi başvurunuzun gerçekleşmesi için gereken tek şartı yerine getirmiş olursunuz. Banka belirtilen limitlerde kredi çekmenize imkân sunar.

Enpara;

QNB Finansbank müşterilerine 60.000 TL ve 60 ay vadeyle diledikleri kadar kredi vermektedir. Belge ve kefil şartı aranmadan yapılan başvurular kabul edildikten sonra hemen kredinizi kullanmaya başlarsınız. Uygun geri ödeme koşulları sayesinde ödemelerinizi kolaylıkla yaparsınız. Krediniz için hiçbir ek komisyon ve ücret talep edilmemektedir. Enpara’ya başvurarak kredi çekme şansınızı kullanabilirsiniz.

PTT;

İşsizlere kredi veren bankalar ile anlaşmalı olan PTT aracılığıyla kredi çekme şansınız da var. Bu sayede belirli vadelerde ve tutarda kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. PTT’nin anlaşmalı olduğu Denizbank, Aktif bank ve Burgan bank aracılığıyla gelir belgesiz kredi başvurunuzu yaparsınız. Tek şart kredi notunuzun yüksek olmasıdır. İnternet sayfasından kredi notunuzu araştırabilir ve ihtiyaçlarınız için kredi başvurusunda bulunarak  kredi çekme şansına sahip olabilirsiniz.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ