KrediBorcu.net
Kredi Kartının Arkasını İmzalamamız Gerekir Mi?
Yazar: - 05 Şubat 2021
66
0
Kredi kartının arkasını imzalamamız gerekir mi
Kredi kartının arkasını imzalamamız gerekir mi

Kredi Kartının Arkasını İmzalamamız Gerekir Mi?

Günümüzde bankalar ile çalışmak pek çok insana göre daha güvenlidir. Eğer banka bilgilerinizi kimse ile paylaşmazsanız gerçekten de güvenli bir aracıdır banka.

Bazen nakit ihtiyacımızı karşılamak için bazen de taksit yaptırmak için kredi kartı kullanmaya başlarız. Güvenlik önlemlerini ise bu aşamada sadece bankaya bırakırız. Bankalar da kendilerine göre önlem alırlar.  Bankalar sizin adınıza işlem yapabilmek için onay verdiğinizi gösteren imzanıza ihtiyaç duyarlar ve sizden başkasının attığı imza da geçersiz sayılır.

Yaşadığımız ülke yaklaşık 83 milyon nüfusa ulaşmıştır. Nüfus kalabalıklaştıkça da dolandırıcılık eskiye göre bir hayli artmıştır. Bir başkası sizin adınıza kredi kartı çıkarmasın diye sizin kredi kartınızın arkasını imzalamanız gereklidir. Böylece kredi kartı için onay vermiş olursunuz. Aksi takdirde bir başkası gelip sizin adınıza kredi kartı çıkarsa ve kullansa siz bunu ispat edene kadar bayağı zaman geçer. Mahkemeye verseniz de belki de yıllarca sürecek bir dava ile uğraşmak zorunda kalacaktınız. Tüm bunları engellemek için ve güvenliğinizi sağlamak için bankalar, kredi kartınızın arkasına imza atmanızı talep eder.

Kredi Kartının Arkasını İmzalamanın Artıları

Arkası imzalı bir kredi kartı kullanıyor iseniz bu kredi kartının tüm sorumluluğu da tabi ki size aittir. Eğer bu kredi kartı ile bir işlem yapacak iseniz imzalı olduğu için kolaylık ile yaparsınız. Örneğin kartınızı kaybettiniz ve direkt kredi kartını aldığınız banka hangisiyse bu bankayı arayıp kısa süre içinde kartınızı kapatabilirsiniz.

Başka bir örnek verecek olursak da arkası imzalı olan kredi kartınızın şifresini bir başkası ele geçirdi ve ATM’den kredi kartınızla para çekti. Siz bunu öğrendiğiniz anda hemen gereken işlemleri kolaylık ile başlatabilirsiniz. ATM’lerde ki kamera sayesinde sizin para çekmediğiniz ve dolandırıldığınız kolaylık ile anlaşılır.  Bankada kullandığınız imza ve kredi kartınızın arkasında bulunan imzanın da aynı olması gerekir. Çünkü aynı imza olmaz ise iki imzada geçersiz hale gelir.

Kredi kartının arkasını imzalamamız gerekir mi güvenliğiniz için kredi kartının arkasında imzanızın olması gereklidir. Bu size adeta dolandırıcılara karşı bir kalkan görevi görür. Yapılan işlemler de onayınızın olduğu ve kart sahibi olduğunuz kolaylık ile anlaşılır.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ