KrediBorcu.net

Kredi Üstüne Kredi Çekilebilir mi?

Yazar: - 01 Eylül 2021
45
0

İnsanlar sınırsız ihtiyaçlarını sınırlı olan kaynaklarıyla karşılamayı adeta güzel bir şeymiş gibi görür ve bazen sonunu düşünmeden hareket eder. İşte bu durumda nakit paraya ihtiyaç olan her durumda başvurulan yöntemler arasında kredi çekmek vardır. Çekilen kredi tükendiğinde yeni nakit ihtiyacı için yeni kredi talebi de ortaya çıkacaktır.

Bazen elimizde olan paramızı o kadar keyifli harcayabiliyoruz ki bu bizde tekrar ve tekrar keyif alma duygusu yaşamamıza neden olabiliyor. Oysaki kaynak sınırlı ihtiyaç sınırsız ve bunun devamlılığı beraberinde sıkıntıların yaşanmasını da kaçınılmaz hale getiriyor.

Bu şekilde bir girişin ardından kredi üstüne kredi çekilebilir mi? Sorusuna da doğru bir yanıt beklendiğini belirtmeden geçmemek gerekiyor. Bir bankadan daha önce kredi almışsınız ve bu kez ihtiyacınız farklı bir nedenden dolayı ikinci kez aynı bankadan ya da başka bir bankadan kredi çekmek ise o zaman ne yapmanız gerekiyor?

Bankalar için önemli olan sizin çektiğiniz kredinin ne kadar fazla olup olmadığı değildir. Onlar için esas olan müşterinin geliridir. Eğer ki sizin geliriniz kredinizi aldıktan sonra ödeyecek kadar yüksekse bu durumda bir değil iki kredi birden de alabilirsiniz. Bu bankayı çok fazla ilgilendiren bir konu değildir. Daha önceki makalelerimizde de bankaların sizin gelirinize ve kredi sicil notunuza baktığını belirtmiştik. Gelin isterseniz kredi üstüne kredi nasıl çekilebilir? Bunu daha net olarak açıklayalım.

Kredi Ustune Kredi Cekilebilir mi
Kredi Üstüne Kredi Çekmek

Kredi Öderken İkinci Kez Krediye Başvurmak

Krediye ihtiyacın nedeni değişik olabilir. Bir araba, bir ev ya da bir borcu kapatmak. Önceki krediniz devam ederken tekrar nakde ihtiyacınız olduğunda bankaya talepte bulunabiliyorsunuz, ancak doğru adımları atmanız şart. Çünkü bu sorunun yanıtı da bir anlamda bankada gizlidir.

Kredi üstüne kredi talep etmeniz durumunda banka ilk olarak sizin kredi notunuz, önceki ödeme performanslarınız ve gelirinize bakacaktır. Kredi notunuz yüksekse büyük ihtimalle banka size ikinci krediyi sağlayacaktır. Neticede bankaların amacı paradan para kazanmaktır.

Sizin aylık geliriniz ikinci krediyi ödemeye müsaitse o zaman başvuruda bulunabilirsiniz, fakat her ne kadar ikinci kredi için onay çıkmış olsa da unutmamalısınız ki kaynağınız sınırlı ihtiyacınız çok fazla olacaktır.  

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ