KrediBorcu.net

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar 2021

Yazar: - 17 Eylül 2021
9
0

Öğrenciye kredi veren bankalar 2021 yılı güncel listesini bu yazıda bulabilirsiniz. Pek çok kurum öğrencilere henüz düzenli bir gelire sahip olmadıkları için kredi vermek istemezler. Ancak Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurulu’nun yayınladığı mevzuatlara göre bazı bankalar öğrencilere kredi destek paketi açıyorlar.

Öğrencilerin yapmış oldukları kredi kartı başvurularının hemen hemen hepsi olumlu bir şekilde sonuçlanmaktadır.

Halkbank Öğrenci Kredisi

Halkbank öğrenci kredisi masraflı ve masrafsız olmak üzere iki şekilde verilmektedir. Bu kredi kampanyasına yalnızca banka şubesi üzerinden başvuru yapılırken verilen kredinin miktarı en fazla 100 bin lira olarak belirlenmiştir. Masraflı öğrenci kredisi faiz oranı %1,58 iken masrafsız öğrenci kredisi faiz oranı ise %1,63 olarak düzenlenmiştir.

Ogrenciye Kredi Veren Bankalar 2021.

Masrafsız öğrenci kredisi sisteminde faiz oranı nispeten daha yüksek olsa da bu sistemde hiçbir dosya masrafı talep edilmemektedir. Masraflı öğrenci kredi sisteminde ise kullanılan her 10 bin liralık kredi için 52,50 lira tutarında bir kredi masrafı talep edilir.

Ayrıca Halkbank öğrenci kredisi kampanyasından faydalanırsanız ilk taksitinizi 2 ay sonra ödemeye başlayabilirsiniz. Gelir durumunuza göre azalan, artan, aylık ya da 3 aylık taksitlerle çekmiş olduğunuz krediyi geri ödeme imkanına sahipsiniz.

Denizbank Öğrenci Kredisi

Denizbank öğrenci kredisi üst limiti 55 bin liradır. Ayrıca öğrencilere verilen destek paketlerinin faiz oranlarıysa tüm vadeler için sabit bir şekilde tutulur ve bu oran %1,90 olarak belirlenmiştir. Kurs ücreti, üniversite ücreti ya da başka eğitim harcamaları için rahatlıkla kullanım onayı verilen bu kredilere başvuru yapmak için şubeye gitmeniz gerekir.

Ogrenciye Kredi Veren Bankalar 2021..

Yapı Kredi Öğrenci Kredisi

Yapı Kredi öğrenci kredisi sistemi diğer bankaların vermiş olduğu öğrenci finansman paketlerine nazaran daha farklı bir sisteme sahiptir. Yapı Kredinin verdiği eğitim kredisindeki faiz oranları kişilerin kredi skorlarına göre değişkenlik göstermektedir. Kredi notunuz ne kadar yüksekse bankanın bu krediler için belirlediği faiz oranı da o kadar düşük olacaktır. Bu durumu bir örnek üzerinden açıklayacak olursak finansal geçmiş skoru yani kredi notu düşük olan birisinin çekeceği kredi için banka %2,23 oranında bir faiz oranı isteyebilir. Fakat kredi notu bu kişiden daha yüksek olan bir kişiye uygulanacak faiz oranı ise %2,17 olacaktır. Diğer ikisine göre kredi notu daha yüksek bir seviyede olan kişinin yapacağı başvuru üzerinden alacağı kredinin faiz oranı ise %1,79 olarak belirlenecektir.

TEST Sistemi Yapı Kredi

TEST Sistemi Yapı Kredi bankası tarafından geliştirilen bu sistemdir. Açılımı Taksitli Eğitim Sistemi olan bu modelde bir TEST hesabı açtırıp kredili mevduat hesaplarında olduğu gibi istediğiniz zaman eğitim giderlerinizi karşılayabilir ya da para çekebilirsiniz. TEST başvurusunu yapmak istiyorsanız Yapı Kredi’nin resmi internet sitesi üzerinden kolaylıkla başvuruda bulabilirsiniz. Ayrıca yaptığınız başvurusunun sonucu beş dakika gibi kısa bir süre içerisinde size bildirilecektir. Eğer hali hazırda Yapı Kredi bankasının müşterisiyseniz mobil bankacılığa giriş yaptıktan sonra Ödemeler bölümüne girin. Daha sonra Okul Ödemeleri butonundan Taksitli eğitim Sistemi’ne giriş yaparak başvuruda bulabilirsiniz.

Ogrenciye Kredi Veren Bankalar 2021
İş Bankası Öğrenci Kredisi

İş Bankası öğrenci kredisi üzerinden alınan öğrenci kredilerinin faiz oranı bütün vadeler için sabit bir şekilde belirlenir. Sabit olan bu faizin oranı ise %2,30 olarak belirlenmiştir. Diğer bankalardan çekeceğiniz öğrenci kredilerinde olduğu gibi İş Bankası’nın vermiş olduğu eğitim kredisiyle kreş, ilköğretim, ortaöğretim, yükseköğretim ve lisansüstü eğitim giderlerinizi karşılayabilirsiniz.

Yine diğer tüm bankalarda olduğu gibi İş Bankası üzerinden alacağınız krediye yapacağınız başvuruyu ancak banka şubesi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Bankası Öğrenci Kredisi

Ziraat Bankası öğrenci kredisi diğer bankalara nazaran daha düşük bir faiz oranıyla verilmektedir. Kredi vadesi en çok 36 ay olarak belirlenen öğrenci finansman paketinin faiz oranı ise %1,58 oranındadır. Bu oran tüm vadeler için sabit olarak belirlenmiştir. Bunun yanı sıra Ziraat Katılım öğrenci kredisi için de başvuruda bulunabilirsiniz.

Bilindiği üzere katılım bankaları, faiz sistemiyle değil kar oranı modeliyle çalışmaktadır. Faizsiz bir şekilde kâr payı sistemiyle öğrenci kredisi veren Ziraat Katılım üzerinden alacağınız finansmanın oranı aylık olarak %1,60 tutarında belirlenmiştir. Normal banka kredilerinde olduğu gibi bu bankanın verdiği öğrenci finansman paketlerinin vadesi 3 yıl yani 36 aydır.

Ogrenciye Kredi Veren Bankalar 2021 1

Kuveyt Katılım Öğrenci Kredisi

Kuveyt katılım öğrenci kredisi ile ödeyeceğiniz kâr payı oranı %1,66 olarak belirlenmiştir. Bu banka üzerinden alacağınız krediyi eğitim süresi boyunca tüm ihtiyaçlarınız için kullanabilirsiniz.

Yurt Dışı Eğitim Kredisi

Yurt dışı eğitim kredisi veren bankalar özellikle yurt dışında yüksek lisans yapmak isteyen kimseler tarafından tercih edilir. Eğer Avrupa kıtasında yer alan bir üniversiteden master için kabul aldıysanız 1 yıl için 116 bin liraya kadar krediyi QNB Finansbank üzerinden çekebilirsiniz. Ayrıca iki yıllık yüksek lisanslar için yine aynı bankadan 175 bin lira eğitim kredisi çekme imkanına da sahipsiniz. Bütün bunların yanı sıra bu eğitim kredilerinde herhangi bir kredi tahsis ücreti de talep edilmemektedir.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ