KrediBorcu.net

Şubelerde Öncelikli Sıra Nasıl Alınır?

Yazar: - 20 Eylül 2021
11
0

Şubelerde öncelikli sıra nasıl alınır?  Bankalarda işlem yapan kişi sayısı arttıkça ve nüfus da orantılı olarak; şubelerde yoğunluğun her geçen gün artış gösterdiği ifade edilebilir. Bunun önüne geçmek için bankaların yeni sistemlerinin çoğunda internet aracılığıyla işlemler gerçekleştirilebilmektedir.

Ancak çeşitli imza ya da belge işleri için veya farklı ayrıntılı işlemler için şubeye gitmek gerekmektedir. Örnek olarak yüksek limitli para çekme işleminde ya da kredi çekimlerinde bankaya gitmek gerekmektedir.

Bununla birlikte yukarıdaki örnekler gibi ya da farklı bir işlem için bankaya giderken nüfus cüzdanı götürülmesi zorunludur; bunun dışında herhangi bir işlem yapılması mümkün değildir. Bunun yanı sıra farklı özel işlemler için ya da kredi uygulamalar için ek belgelerde talep edilebilir.

Daha önceden gerekli araştırmaları yaparak istenen belgeleri şubeye gitmeden evvel hazırlamak kolaylık sağlayacaktır. Peki şubelere gidildiğinde bu yoğunluğun önüne geçmek ve öncelikli sıra almak mümkün müdür?

Subelerde Oncelikli Sira Nasil Alinir

 Banka Yoğunluğu Ve İşlem Hızı İlişkisi

Banka yoğunluğu ve işlem hızı ilişkisi açısından bakıldığında; çalışanlardan ziyade banka politikasına bağlı belirlenen bir içerik olduğu söylenebilir. Banka o şube için ve yoğunluk için ne kadar eleman öngörüyorsa; ona göre atama yapacaktır. Dolayısıyla bankanın yoğunluğu ve şubedeki kişi sayısı doğrudan bankaların sistemleri tarafından belirlenen içeriklerden birisidir. Her ilde nüfus yoğunluğu elbette farklıdır. Bu nedenle değişik bölgelerdeki işlem süresi; yoğunluk etkenine bağlı olarak değişmektedir.

 Buna bağlı olarak bazı büyük şehirlerde banka sıraları o kadar yorucu bir hal alabiliyor ki; kişiler zaman zaman banka işlemlerini beklemeden mekandan ayrılabiliyor. Özellikle bankaya gidildiğinde hangi işlemin hangi bölümde yapılması gerektiği bilinmiyorsa müşterilerin işi daha da zorlaşmaya başlıyor.

Yanlış alan için sıra alındığında ve fark edildiğinde tekrar doğru alan için sıra alınması gerekiyor. Bu gibi sorunların önüne geçmek için ilk olarak hangi alandan sıra alınması gerektiğine dair bilgi edinilmesi önemlidir.

Subelerde Oncelikli Sira Nasil Alinirr

 Banka Gişelerinde Ön Sıralardan Yer Nasıl Alınır?

 Banka gişelerinde ön sıralardan yer nasıl alınır sorusuna verilebilecek birden fazla cevap vardır. Bunların ilki bankada yapılacak işlemin tanımının net olarak belirlenmesidir. Dolayısıyla hangi alandan sıra alınacağı bilindiğinde işlemin yapılması çok daha hızlı hale gelir.

Banka gişelerinde ön sıradan yer almak için en rahat biçimde ve sorunsuz olarak uygulanabilecek içeriklerden bir diğeri kişinin o bankada hesabın olup olmadığıdır. Pek çok banka tarafından kendi müşterilerine öncelik tanınmakta ve buna bağlı işlem önceliği sağlanmaktadır. Dolayısıyla işlem yapacağımız bankada hesabınız var ise sıranız diğer kullanıcılara göre daha önce gelecektir. Peki banka müşterisi olarak öncelikli sıra nasıl alınabilir?

Bu noktada ayrıca bir işlem yapmaya gerek yoktur. Çünkü bankaya gidildiğinde T.C. kimlik numarası ile giriş yapıldığı ve sıra alındığı için; bu noktada banka müşterisi olup olmadığı anlaşılmaktadır ve ona göre sıra numarası verilmektedir. Banka müşterisi olma kavramı bu açıdan önem arz etmektedir.

 Aynı zamanda banka suresinin daha hızlı gelmesi için dikkat edilecek noktalardan birisi de işlemin hangi alanda olduğudur. Örnek olarak işe de gerçekleştirilebilecek bir işlem varsa diğer bölümlere gitmeye gerek yoktur. Çünkü bir şey işlemleri sırası genelde diğer sıralardan çok daha hızlı gelir.

Şube İşlemleri

Şube işlemleri alanında sıra önceliği bakımlar merak edilen içeriklerden birisi de banka kartı ya da kredi kartının varlığının öncelikli sıra alma yetkisi olup olmadığıdır. Banka kartı ya da kredi kartı olması demek zaten banka müşterisi olmak anlamına geldiği için yine sistem tarafından otomatik şekilde daha ön sırada işlem yapılması sağlanır.

Subelerde Oncelikli Sira Nasil Alinirrr

Bu durum özellikle çok kalabalık olan mekanlarda banka sırasında hızlı gelmesi için fayda sağlar. Ancak yapılmak istenen işleme göre de sıra kavramı fark etmektedir. Bankadan talep edilen işlemle birlikte işlemi yapmakta olan gişe görevlisinin de banka şubesinden öncelikli sıra ve hızlı konusunda etkisi vardır.

Bankalar Gişe Süresi Alma Taktikleri

Bankalarda işe sırası alma taktikleri; özellikle kalabalık bölgelerde yaşayan ve banka ile çok fazla işlem yapmak durumunda kalan kişiler tarafından merak edilmektedir. Yukarıda yer alan önerilerin yanı sıra; yeni sistem dahilinde sunulan hizmetlerden birisi de pek çok bankada bulunan cep telefonu aracılığıyla banka şubesi için randevu alma sistemidir.

Bu sayede tüm işlemler teknoloji aracılığıyla internetten yapılamasa bile, fazladan beklememek için kolaylıkla cepten banka randevusu alınabilir. Bunun için genelde dijital şube olarak geçen bankaların internet uygulamaları üzerinden giriş yapmak gerekmektedir. Aynı zamanda tüm bankalarda mevcut olan bir özellik değildir.

Bu noktada değerlendirilebilecek işlemlerden birisi de; bankada yapılması gereken işlemin ATM aracılığıyla gerçekleştirilip gerçekleştirilemeyeceğidir. Çünkü eskiden sadece bankada gişeler ve bireysel müşteri bölümünden yapılabilen pek çok işlem artık internet üzerinden olduğu gibi ATM’lerde de gerçekleştirilebilmektedir. Banka şubelerinden öncelikli sıra alma uygulamaları temel olarak yukarıda ifade edildiği şekildedir.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ