KrediBorcu.net

Vakıfbank Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır? 2021 Tüm Yöntemler

Yazar: - 14 Eylül 2021
9
0

Vakıfbank kredi kartı başvurusu nasıl yapılır? 2021 tüm yöntemler hakkında merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarını bu yazıda bulabilirsiniz. Kredi kartları nakit taşıma sorusuna getirilen en etkili çözümlerin başında yer alır. Ayrıca yapılan harcamalar hesapta yer alan paradan değil bankanın kart sahibine ayırdığı bir aylık dilimli bakiyeden karşılanır. Herkes tarafından alınamayan kredi kartlarına başvurmak için de bazı şartlar bulunmaktadır.

Gelişen teknolojiyle ve git gide kızışan rekabet ortamı nedeniyle bu şartlar eskisine nazaran yumuşamış olsa da yine de kredi kartı almak isteyenlerin sağlaması gereken bazı koşullar bulunuyor.

Vakifbank kredi karti basvurusu nasil yapilir 2021 tum yontemler

Vakıfbank Kredi Kartı Alma Şartları

Vakıfbank kredi kartı alma şartları diğer banklarla aşağı yukarı aynıdır. Ülkemizin en köklü bankalarından birisi olan ve kurulmuş olduğu 1954 senesinden bu yana sürekli büyüyen Vakıfbank’ın kredi kartına sahip olmak için ilk şart 18 yaşından büyük olmaktır. Bunun yanı sıra düzenli bir geliri olduğunu belgeleyen herkes Vakıfbank’tan kredi kartı almak için başvuruda bulunabilir. Yapılan bu başvurunun olumlu bir şekilde sonuçlanması için kişilerin gelir düzeyi, çalışma geçmişi, eğitim seviyesi ve mesleki pozisyonu son derece önemlidir.

Vakıfbank Kredi Kartı Başvurusu İçin Gereken Belgeler

Vakıfbank kredi kartı başvurusu için gereken belgeler nedir diye merak ediyorsanız sadece bir kimlik belgesiyle bile bankaya başvuruda bulunabilirsiniz. Hatta eğer kimliğiniz yanınızda bulunmuyorsa ehliyetiniz ya da pasaportunuz da geçerli olacaktır. Sistem üzerinden gelir durumu belirlenemeyen kimselerden “gelir belgesi” de talep edilebilir. Bu durum sadece Vakıfbank’a özel bir uygulama değildir, hemen hemen bütün bankalar gerekli gördükleri taktirde potansiyel müşterilerinden gelir belgesi talep edebilmektedir.

Vakifbank kredi karti basvurusu nasil yapilir 2021 tum yontemlerr
Gelir Belgesi Nereden Alınır?

Gelir belgesi nereden alınır sorusu özellikle bankalardan kredi almak isteyen kimselerin en çok merak ettiği soruların başında yer almaktadır. Bu belgenin bir diğer ismi “Aile Gelir Belgesi” olarak bilinir. Kişiye özel bir belge olan bu evrakın üzerinde sahibine ait kişisel bilgiler bulunmaktadır. Eğer herhangi bir sebepten dolayı kişilerin kazancı bir kesintiye tabii tutuluyorsa, bu kesinti ve ayrıntıları da belgenin üzerinde yer almaktadır.

Kredi gibi parasal konuların ön planda olduğu resmi işlemler için talep edilen gelir belgesini almanın bazı yolları bulunmaktadır. Bu yollar ise aşağıdaki gibidir:

 • Kredi kartı ya da kredi başvurusu yapanların maaş bordoları gelir belgesi olarak kabul edilir. Bundan dolayı bordroya tabii olarak çalışan kimselerin yapması gereken tek şey e-Devlet kapısı üzerinden bordolarını indirmek olacaktır. E-Devlet kapısına giriş yaptıktan sonra arama çubuğu üzerine “maaş bordrosu” yazıp bu belgeye kolaylıkla sahip olabilirsiniz.
 • Kamu çalışanları yani memurlar ve emekliler de e-Devlet kapısı üzerinden maaş bordolarını çıkarabilirler. Çıkardıkları bu bordoları gelir belgesi olarak kullanabilirler.
 • BAĞ-KUR’a bağlı olan serbest meslek çalışanları ise vergi levhalarını gelir vergisi olarak gösterebilirler.
 • SGK çalışanları ise gelir belgelerini doğrudan çalıştıkları kurumdan alabilmektedir.

Vakıfbank’tan kredi alabilmek için öne sürülen şartların başında gelen gelir belgesi alınmadığı taktirde kredi başvurusu olumlu bir şekilde sonuçlanmayabilir.

Vakifbank kredi karti basvurusu nasil yapilir 2021 tum yontemlerrr
Vakıfbank Kredi Kartı Çeşitleri

Vakıfbank kredi kartı çeşitleri aşağıdaki kartlardan oluşmaktadır:

 • Mil Plus
 • Like Card
 • Tercih Kart
 • Taraftar Kartlar
 • Vakıfbank World Card
 • Platinum
 • Platinum Plus
 • Ortak Markalı Kartlar
 • Business Card
 • Express Card

Her biri ayrı bir ihtiyaca yönelik çıkarılmış olan bu kartlara sahip olabilmek ise oldukça kolaydır. Vakıfbank’ın internet şubesi üzerinden almak istediğiniz kart için başvuruda bulunabilirsiniz. Eğer online şubeyi nasıl kullanacağınızı tam olarak bilmiyorsanız internet üzerinden bankanın yayımlamış olduğu eğitim videolarını izlemeniz faydalı olacaktır. Bunun haricinde online şubeye girdikten sonra Vakıfbank müşteri hizmetlerini arayabilir ve almak istediğiniz kart için yapacağınız başvuruda sizlere yardımcı olmalarını talep edebilirsiniz.

Vakifbank kredi karti basvurusu nasil yapilir 2021 tum yontemlerrrr
Vakıfbank Kredi Kartı Başvuru Takip

Vakıfbank kredi kartı başvuru takip işlemlerini Vakıfbank’ın resmi internet sitesi üzerinden takip edebilirsiniz. Sitenin “Başvuru İşlemleri” butonu üzerinden kredi kartı almak için yaptığınız başvuruyu takip edebilirsiniz. Cep telefonu numaranızı ve T.C Kimlik numaranızı bu bölüme girerek kartınızın onay süreci hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kredi kartı alabilmek için yapmış olduğunuz başvuru genelde 1 ya da 2 gün içerisinde sonuçlanacaktır. Bazı durumlarda onay işleminin 1 haftaya kadar uzaması da söz konusu olabilir. Kartınız bankadan onay aldıktan sonra yaklaşık 2 hafta içerisinde size teslim edilecektir.

Vakıfbank Kredi Kartı Nereden Alınır?

bank kredi kartı nereden alınır sorusunun iki yanıtı bulunmaktadır. İlk olarak yukarıda anlatmış olduğumuz işlemleri takip ederek online şube üzerinden kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz. Bunun haricinde klasik modelle yani bizzat şubeye giderek kart almak istediğinizi söyleyebilirsiniz. Eğer kredi notunuz yüksek değilse doğrudan bankaya gitmeniz olumlu bir sonuç alabilmeniz için daha doğru bir yol olacaktır. Çünkü online sistem üzerinde yapılan başvurularda karşınızda bir insan yoktur ve tüm işlemler finansal verilere göre yapılır.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ