KrediBorcu.net

Yapı Kredi Bankası Emekli Promosyon Kampanyaları

Yazar: - 15 Eylül 2021
10
0

Yapı kredi bankası emekli promosyon kampanyaları hakkında bilgilerle dolu olan bu yazıda merak ettiğiniz her sorunun cevabını bulabilirsiniz. Öncelikle emekli promosyonu nedir sorusuyla başlayalım. Klasik haber cümlelerinde kullanılan “milyonlarca emekliyi yakından ilgilendiren haberlerden” birisi olan emekli promosyonu Sosyal Güvenlik Kurumu yani SGK ile yapılan protokol kapsamında alınabilmektedir.  Bu protokol kapsamında, maaşlarını alma taahhüdü vererek bankalardan bazı promosyonlar alabilen emeklileri bekleyen bazı fırsatlar bulunuyor. Maaşı 1500 liraya kadar olan emeklilere 500 lira, 1500 ile 2500 lira arasında emekli aylığı alanlara 625 lira ve 2500 lira üzeri maaş alanlara 750 lira civarında olarak ön görülen promosyonların protokolü en son üç sene önce yapılmıştı. Eğer daha iyi bir avantaj yakalarsanız elbette bu üç yıllık süreyi beklemeniz gerekmez. Emekli maaşınızı daha iyi bir promosyon ücreti vaat eden bankadan da çekebilirsiniz.

Yapi Kredi Bankasi Emekli Promosyon Kampanyalari

Emekli Maaşı Promosyonu Veren Bankalar

Emekli maaşı promosyonu veren bankalar her geçen gün artmaktadır. Çünkü bankanın sistemi üzerinden ne kadar çok kişi parasını çekerse o banka finansal piyasalarda daha çok ön plana çıkar. Bu yüzden insanların emekli maaşlarını kendi sistemleri üzerinden çekmeleri için birbiriyle yarışan bankalar, promosyon ücretlerini sürekli olarak değiştirmektedir. Bankaların verdiği promosyon oranları her ne kadar yukarıda belitmiş olduğumuz şablon üzerinden ilerliyor olsa da ekonominin sürekli olarak dalgalanmasından etkilenen bankalar daha çok nakit paraya ihtiyaç duyuyorlar. Bu nakit akış ihtiyaçlarını emeklilerin maaşlarını kendi bankaları üzerinden çekmesiyle karşılayan bankalar, finansal tablolarını da buna göre hazırlamaktadır.

Ziraat Bankası Emekli Promosyon Ücreti

Ziraat Bankası emekli promosyon ücreti diğer bankaların promosyon oranı belirlerken dikkate aldığı oran olmaktadır. Bir devlet bankası olmasının yanı sıra ülkemizde en çok müşteriye sahip olan bankaların başında gelen Ziraat Bankası’nın verdiği emekli promosyonu ise alınan emekli aylığıyla doğru orantılı bir şekilde artış gösterir. Bu durumu daha net bir şekilde açıklayacak olursak eğer 1500 liranın altında emekli aylığı alıyorsanız banka size 500 liralık bir promosyon sunmaktadır. Maaşınız 1500 lira ile 2000 lira arasında ise bu promosyon oranı 625 liraya çıkar. Eğer 2500 lira üzerinde bir emekli aylığı alıyorsanız banka sizlere 750 liralık promosyon ödemesi yapmaktadır.

Yapi Kredi Bankasi Emekli Promosyon Kampanyalarir

Halk Bankası emekli promosyon ücreti de tıpkı Ziraat Bankası’nın emekli promosyon ücreti gibidir. Bu iki banka devlet bankaları sınıfında olduğu için bu gibi kararları ortak alırlar. O yüzden iki banka arasında çok da büyük farklar bulunmaz.

GARANTİ BBVA Emekli Promosyon Ücreti

GARANTİ BBVA emekli promosyon ücreti Ziraat ve Halk bankalarından farklıdır. Özel bir kuruluş olan Garanti BBVA, bu gibi durumlarda kendi iç yönetiminin brifinglere göre hareket eder. 2021 senesi itibariyle Garanti BBVA tarafından vaat edilen emekli promosyon ücretiyse 1500 liraya kadar emekli aylığı alan kimseler için 1000 lira civarındadır. 1500 ile 2500 lira arasında emekli aylığı alanlara 1250 lira, 2500 lira ve üzerinde maaş alan kimselere ise 1500 lira nakit promosyon ödemesi yapılmaktadır.

Garanti Bankası Emekli Arkadaşını Davet Et adı altında hazırlamış olduğu kampanyayla emeklilere ek bir promosyon daha vermektedir. Buna göre emekli olan arkadaşlarını Garanti Bankası’na davet eden kimselere, her bir davet için 150 lira verilmektedir.

Denizbank Emekli Promosyon Ücreti

Denizbank emekli promosyon ücreti de tıpkı GARANTİ BBVA gibi bankanın üst yönetimi tarafından belirlenir. Buna göre Denizbank’tan emekli maaşını çeken kimseler, eğer 1500 liranın altında maaş alıyorlarsa 675 lira promosyon ücreti almaya hak kazanırlar. Emekli aylığı 1500 ile 2500 lira arasında olanlar 850 lira; 2500 lira üzerinde maaş alanlarsa 100 liralık bir promosyon desteği alırlar.

Yapi Kredi Bankasi Emekli Promosyon Kampanyalarirr

TEB Emekli Promosyon Ücreti

TEB emekli promosyon ücreti de alınan emekli maaşı üzerinden hesaplanır. Türkiye Ekonomi Bankası, maaşı 1500 lira ve altında olan emeklilere 850 liralık bir promosyon ücreti ödemektedir. Eğer emekli aylığı 1500 ile 2500 lira arasındaysa bu rakam 1050 liraya çıkmaktadır. 2500 liranın üzerindeki emekli aylıklarına verilen promosyon ücreti ise 1250 liradır.

QNB Finansbank Emekli Promosyon Ücreti

QNB Finansbank emekli promosyon ücreti ise diğer bankalara göre biraz daha yüksek bir seviyededir. Buna göre maaşı 1500 liraya kadar olan kimselere tam 1000 lira emekli promosyon ücreti verilir. 1500 ile 2500 lira arasında emekli maaşı alanlara 1300 lira promosyon ücreti veren banka; 2500 liranın üzerinde emekli aylığı alan vatandaşlara da 1600 liralık bir promosyon ücreti ödemesi yamaktadır.

Yapı Kredi Emekli Promosyon Ücreti

Yapı Kredi emekli promosyon ücreti ise QNB Finansbank’ın verdiği promosyon oranı gibi diğer bankalardan biraz daha yüksektir. Buna göre 1500 liranın altında emekli aylığı alan kimselere 1200, 1500 ile 2500 lira arasında emekli aylığı alan vatandaşlara 1500 lira emekli aylığı ödemesi yapmaktadır. Eğer emekli aylığınız 2500 liranın üzerindeyse Yapı Kredi Bankası’ndan alacağınız promosyon ücreti oranı 1750 lira olacaktır.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ