KrediBorcu.net

Ziraat Bankası 50.000 TL’ye Ne Kadar Faiz Veriyor?

Yazar: - 01 Ekim 2021
6
0

Ziraat Bankası 50.000 TL’ye Ne Kadar Faiz Veriyor? Ziraat Bankası diğer bankalara göre daha yüksek faiz getiren bir banka olmaktadır. Ziraat Bankası üzerinden 50.000 TL bir yatırım yaptığınız zaman toplamda 611 TL civarında bir faiz gelmektedir. Yani 50.611 TL olacaktır ve %17,40 faiz oranına sahip olacaktır. Ziraat Bankası faiz hesaplama konusunda kişiler yatırım yapabilir ve Ziraat hesabınız üzerinden vadeli hesabınızı açabilirsiniz.

Farklı işlemleriniz için Ziraat Bankası vadeli hesap faiz oranları 2021 hesaplama konusunda bankanın resmî sitesi üzerinden hesaplama yapabilirsiniz. Kendi birikimleriniz ile beraber vade belirleyerek hesaplama yapabilirsiniz.

Ziraat Bankasi 50.000 TLye Ne Kadar Faiz Veriyor

Ziraat Bankası Vadeli Hesap Nedir?

Vadeli TL hesabınızı Ziraat Bankası üzerinden hesap açabilirsiniz, hesap açma işlemi 1 ila 730 gün arasında olmaktadır. Mevduat hesabınızı belirlenen vadesinden önce eğer yatırımınızı çekerseniz veya bir kısmını çekerseniz vadeniz bozulur ve faizsiz bir şekilde ödeme alabileceksiniz. Hesabınızın kapatılması konusunda bankanıza herhangi bir talimatta bulunmazsanız vade bittikten sonra güncel faiz oranları ile birlikte hesabınız tekrardan aktif olmaktadır. Ziraat Bankası vadeli hesap hakkında,

 • Eğer şubeler üzerinden vadeli hesabınızı açarsanız hesap açım limiti en az olarak 1.000 TL yatırmanız gerekmektedir. Bu sebeple yüksek faizden dolayı internet şubesi üzerinden açabilirsiniz.
 • Ziraat Bankası internet şubesi ile beraber vadeli hesap açabilir ve birkaç dakika ile açabilirsiniz.
 • Ziraat bankası üzerinden Ziraat Bankası 50.000 TL sadece TL değil Euro ve Dolar ile de birikim yapabileceksiniz.
 • Euro ve Dolar cinsinden vadeli döviz hesabı için vadesi en fazla 1.098 gün ile olmaktadır.
 • Eğer vadesi dolmadan para çekerseniz vadeniz bozulabilmektedir.
 • Eğer şube üzerinden vadeli döviz hesabı açarsanız en az 1.000 Dolar veya Euro ile hesapla açabilirsiniz.

Ziraat Bankası Vadeli Vefalı Hesap Nedir?

Ziraat Bankası belirlenmiş dönemlerde Vefalı hesap, faiz artışını ekleyerek tekrardan faiz kazandıran vadeli bir mevduat ürünü olmaktadır. İçerisinde vefalı hesap üzerinden aynı zamanda belirlemiş olduğunuz bu dönem para çekebileceksiniz. Vadeli Vefalı hesap için belirleyebileceğini dönemler şu şekilde belirtilmiştir,

Ziraat Bankasi 50.000 TLye Ne Kadar Faiz Veriyorr
 • 2 dönem için 181 gün vadeli
 • 4 dönem için 92 gün vadeli
 • 12 dönem için 32 gün vadeli

Bu belirlenen dönemler bittikten sonra hesabınız üzerinden para çekebileceksiniz. Bu vadeler döneme göre artan faiz oranları ile birlikte hesabınız bir sonraki dönem sürecine kadar sizlere faiz kazandırır. Bu vadeli vefalı hesaplar hem döviz hem de TL cinsinden açılabilmektedir.

TL yani Türk Lirası için hesap açma limiti 5000 TL ila 250000 TL aralığında olmaktadır. Bu hesap türünde birikiminizin 150 bin TL kadarı sigorta kapsamında olmaktadır. 150 bin TL aylık faiz getirisi konusunda detaylı bilgiyi Ziraat Bankası üzerinden yapabilir ve hesap açma işlemleriniz için Ziraat Bankası şubeleri üzerinden yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Birikimli TL Mevduat Hesabı

Eğer geleceğinize yatırım yapmak istiyorsanız uzun vadeli mevduat türü olan bu hesabı kullanabilirsiniz. Birikimli mevduat hesabınız için aylık veya 3 aylık periyotlar ile birlikte ödeme yapabileceksiniz. Bu birikim hesapları en az 3 sene ve fazla 10 sene kadar olabilmektedir. Bu hesaplarınızı döviz veya TL cinsinden açabilirsiniz. Ziraat bankası TL mevduat hesabı konusunda,

 • Mevduat hesabınız konusunda açtığınız zaman o zamanki güncel faiz oranı ile açılır.
 • Hesap açılışının her 1 yıllık döneminin sonunda o an ki faiz oranı ile beraber hesabınızı yeniden faiz getiri kazanmaya devam eder.
 • Vade sonuna kadar yeni faiz oranları belirlenerek faiz hesaplama konusunda kazanım sağlamaktadır.
 • Belirlenen aylık veya 3 aylık dönem konusunda birikim hesabınıza para yatırdığınız zaman hesabınız kapatılarak birikim vadesiz hesabınıza gönderilmektedir.
 • Hesap vadesinden önce para çekilemez ve yıllık dönemlerde faiz tahakkuku yapılmışsa hesabınızın vade başından kapatılan süreye kadar geçen sürede vadesiz mevduat faiz oranları uygulanmaktadır.
Ziraat Bankasi 50.000 TLye Ne Kadar Faiz Veriyorrr

Dönem Ödemeli Mevduat Hesabı Nedir?

1 yıl vade imkânı ile açılabilen bir vade ürünü olan dönem ödemeli mevduat hesabı konusunda üründe faiz hep sabit kalmaktadır. Bu konuda sizlerin piyasa koşullarından etkilenmenizin önüne geçer. Eğer 1 yıllık olarak bir dönem ödemeli vadeli hesap ile faiz kazancını aylık, 3 aylık veya 6 aylık olarak vadesiz hesabınıza aktarılmaktadır. Ziraat Bankası dönem ödemeli mevduat faiz oranları sen sene sonuna kadar sabit olur ve düşmez.

Bu hesabınız ile vade bitiminde bir aksi yönde talimat vermezseniz hesabınız güncel faiz oranı ile beraber otomatik olarak tekrar açılmaktadır. Hesap açma işlemi konusunda banka şubeleri ile beraber veya internet üzerinden rahatlıkla yapabilirsiniz. Ziraat Bankası faiz oranları dönemsel olarak değişmektedir.

Enflasyon Endeksli Mevduat Hesabı Nedir?

Enflasyon endeksli olan mevduat ürünü konusunda faiz korumalı mevduat ürünü olmaktadır Ziraat bankası bu vadeli hesap türü ile beraber hesap açılışında taahhüt edilen faiz oranı ve veya TÜFE endeksi yıllık değişim oranı ve ilave oran ile beraber hangisi yüksekse o faiz oranını kazandırır. Bu hesap açma vadesi 92 gün ila 370 gün arasında olmaktadır.

 TÜFE endeksi yıllık değişim oranı ile üzerinden bir marj oranı belirlenmektedir. Ziraat bankası bu durumda yıllık ödemeli veya dönem ödemeli olarak hesapları açabilmektedir ve Ziraat bankası ile beraber birçok bankanın vadeli hesap kampanyası arasında yer alan bir işlem olmaktadır.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ