KrediBorcu.net
Ziraat Bankası Bloke Teminatlı Kredi Kartı
Yazar: - 06 Şubat 2021
54
0
Ziraat Bankası Bloke Teminatlı Kredi Kartı
Ziraat Bankası Bloke Teminatlı Kredi Kartı

Ziraat Bankası da dahil olmak üzere birçok banka kullanıcıları yani müşterileri için bloke teminatlı kredi kartı hizmeti sunmaktadırlar. Kredi geçmişi olmayan, geliri olduğunu gösteremeden ya da kredi notu düşük bir puan olup kredi kartı başvurusu onaylanmayan kişiler kolayca bir bloke teminatlı kredi kartı temin edebiliyor.

Standart klasik bir kredi kartı ile yaklaşık benzer özelliklere sahip olan bloke teminatlı kredi kartı, kredi geçmişi oluşturma adına veya kredi notlarını yükseltmek gibi amaçlar için de iyi bir fırsat sağlamaktadır. Kartınızı bilinçli, akıllı ve doğru bir şekilde kullanmanız durumunda, güzel bir kredi geçmişi oluşturabilir ya da kredi notunuzu güzel seviyelere yükseltebilirsiniz.

1. Ziraat Bankası Bloke Teminatlı Kredi Kartı

Ziraat Bankası’nın sunduğu bloke teminatlı kredi kartı, talep ettiğiniz limit kadar hesaba bloke koyularak verilen bir kredi kartı türüdür. Bloke edilen miktarın bankanın üstlenmek zorunda kaldığı riski ortadan kaldırırken, sizin için de zorlu kredi kartı alma şartlarından kurtulmanıza olanak sağlıyor.

Sizlerin de bildiğiniz gibi, kredi kartı almak için gerekli şartlar bazı durumlarda çokça zorlayıcı olabilmektedir. Örnek vermek gerekirse kredi notunuzun pozitif bir seviyede olması ya da gelir miktarınızı belgeleyebilmeniz gerekmektedir. Bloke teminatlı bir kredi kartı ise bu şartları sağlamayı zorunlu kılmamaktadır. Öyle ki kredi kartı hesapta bloke edilmiş bir tutara istinaden verilmekte ve bu bankaya bir güven sağlamaktadır.

2. Ziraat Bankası Bloke Teminatlı Kredi Kartı Başvurusu

Eğer siz de Ziraat Bankasından bloke teminatlı bir kredi kartı almak isterseniz, öncelikle bankaya bir güvence miktarı sağlamanız gerekmektedir. Kredi kartı limitiniz ile bankaya sağladığınız bu güvence miktar tutarına göre belirlenmektedir. Standart, normal bir kredi kartı kullanmaya başlayana kadar güvence olarak gösterdiğiniz miktar hesapta bloke edilerek kullanılamamaktadır.

Mesela 2000 lira limitli bir kredi kartı almak istiyorsunuz. Ziraat Bankası’na bloke teminatlı kredi kartı başvurusu yaptığınızda taktirde hesabınıza bu miktarı doğrudan yatırmanız gerekmektedir. Bu miktar bloke edilir ve kredi kartı limiti de 2000 lira olarak tahsis edilmektedir.

Düşük miktarda yetmez ve daha yüksek limitli bir kredi kartına sahip olmak istiyorsanız, istenilen limit kadar hesabınıza bloke tutarı yatırmanız gerekmektedir. Herhangi bir sebepten kredi kartı limitiniz yetmeyip limitinizi artırmak isterseniz de yine istenilen limit kadar hesaba bloke ücreti yatırarak limit artırımı gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Bankası bloke teminatlı kredi kartı başvurusunda bulunmak için banka şubelerini şahsen ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca, kredi kartı başvurusu sırasında fotoğraflı olan kimlik belgeniz nüfus cüzdanınız ya da pasaporttan herhangi birini mutlaka yanınıza almayı unutmamalısınız.

3. Ziraat Bankası Bloke Teminatlı Kredi Kartı Avantajları

Kullandığınız banka Ziraat Bankası olsun ya da olmasın, hemen hemen her bankanın sunduğu bir bloke teminatlı kredi kartı sistemi kullanıcılara, çeşitli avantajlar ve fırsatlar sağlamaktadır. Bu kredi kartı sayesinde kredi notunuzu artırmak veya standart bir kartının sağladığı özelliklerin tümünden yararlanmak mümkün olabilmektedir.

Kredi geçmişiniz olmadığı için veya kredi notunuz düşük olduğundan dolayı standart bir kredi kartına başvuru yapamayan kullanıcılar, kredi notu yükseltme amacı ile bloke teminatlı bir kredi kartı alabilirler.

Kredi kartınızı akıllıca bir şekilde kullandığınız taktirde güzel bir kredi geçmişi oluşturabilir ya da kredi notunuzu yüksek seviyelere getirebilirsiniz. Böylece teminatlı kredi kartınızı standart bir kredi kartına çevirip bloke tutarını geri alabilirsiniz. Hatta Ziraat Bankası’ndan başka farklı bir bankadan da bloke teminatsız bir kredi kartı talep edebilirsiniz.

Son olarak, bu işlemleri yaparak artık bir kredi kartı kullanmaya başlayabilirsiniz. Bloke teminatlı bir kredi kartı da standart bir kredi kartı gibi çalışıp kullanabilirsiniz. Böylece Ziraat Bankası’nın sağladığı kredi kartı avantajları, kampanyalar ya da kartınızın taksitli alışveriş gibi standart özelliklerinden faydalanabilirsiniz.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ